Magazín zo sveta financií

Čo robiť, ak sa ocitnete vo finančnej tiesni?

Bankovky na stole

Každému sa môže stať, že sa nečakane ocitne vo finančnej núdzi. Hoci máte aj poistenie, môžu nastať situácie, že krytie nestačí alebo poisťovňa odmietne platiť. Ak nemáte majetnú rodinu, či dobrých kamarátov, ktorí vás vedia finančne podržať, môže pomôcť úver. V prvom rade si ale musíte stanoviť, koľko potrebujete požičať a na akú dobu.

Prečítať celý článok »

Konsolidácia pôžičiek - kde ju získať?

Refinancovanie pôžičiek

Konsolidácia pôžičiek je finančná služba, ktorú dnes ponúka veľa bankových ale aj nebankových spoločností. Ide vlastne o spojenie viacerých menších pôžičiek do jedného veľkého úveru s cieľom znížiť mesačné splátky pôžičiek. Takže budete platiť menej ako keby ste platili pôžičky samostatne. Veľmi dôležité pri tejto pôžičke je aj to, že vďaka tejto pôžičke môžete získať aj nižšiu úrokovú sadzbu a dokonca dlhšiu splatnosť pôžičky.

Prečítať celý článok »

Súrna pôžička - peniaze do 24 hodín

Súrna pôžička na ruku

Každý sa niekedy ocitne v zlej finančnej situácii, keď súrne potrebuje požičať nejaké peniaze. Hľadá súrnu pôžičku napr. na zaplatenie nájmu, opravu auta, nákup nových spotrebičov, vyplatenie faktúry za elektrinu alebo na čokoľvek iné. Väčšinou proste potrebuje peniaze ihneď. A presne na tento problém tu je pôžička do 24 hodín, ktorá vám umožní získať peniaze takmer okamžite.

Prečítať celý článok »

Refinancovanie úverov a pôžičiek

Úver na refinancovanie

Refinancovanie najrôznejších úverov a pôžičiek dnes ponúka veľa bankových aj nebankových spoločností. Jedná sa o službu, ktorá vlastne slúži na získavanie nových klientov, teda preťahovanie zákaznikov z jednej banky do druhej. Človek totiž v ťažkej situácii, alebo aj dobrej situácii uzavrie úver s jednou bankou, ktorej ponuka mu najviac vyhovuje, ale s postupom času mu môže prestať vyhovovať. Prípadne už nebude zvládať takú výšku úveru splácať a bude chcieť úver znížiť. A presne pre tento prípad sú tu banky so svojimi ponukami na refinancovanie úverov, pričom často vedia ponúknuť lepšie podmienky ako pri vašom starom úvere.

Prečítať celý článok »

Úver4you - úver so založením nehnuteľnosti

Bezúčelový úver - Úver4you

Úver s ručením nehnuteľnosťou od spoločnosti Finance4you, a.s. patrí na slovenskom trhu síce k menej známym úverom, ale v poslednej dobe je veľmi vyhľadávaný hlavne pre svoju dostupnosť. Tento špecializovaný úver, pri ktorom ručíte nehnuteľnosťou „Úver4you Nehnuteľnosť“ sa totiž dá využiť ako jednoduchá možnosť refinancovania pôžičiek, na zaplatenie exekúcie alebo na čokoľvek iné. Je teda len na vás ako získané peniaze využijete.

Prečítať celý článok »

Krátkodobé pôžičky - rýchle a dostupné

Krátkodobá pôžička

Krátkodobá pôžička je typ pôžičky, ktorej splatnosť sa pohybuje v pomerne krátkej dobe od 1 do 4 týždňov. Je teda vhodná hlavne pred výplatou na dočasné zaplátanie rodinného rozpočtu. Ľudia túto pôžičku využívajú hlavne pri nečakaných problémoch v domácnosti ako napr. na opravy pokazeného auta, spotrebičov, vyplatenie nedoplatkov, na výdavky spojené s deťmi a podobne. Krátkodobé pôžičky sú v poslednej dobe veľmi obľúbené hlavne pre svoju dostupnosť a rýchle vybavenie. Pri krátkodobých pôžičkách však dávajte pozor na včasné splatenie, lebo budete zbytočne platiť vysoké poplatky za neskoré splatenie pôžičky.

Prečítať celý článok »

Pôžičky pre živnostníkov (SZČO)

Pôžička pre szčo

Ste živnostík, teda samostatne zárobkovo činná osoba a potrebujete si rýchlo požičať nejakú finančnú hotovosť? Ak áno, tak ste na správnom mieste, pretože u nás nájdte pôžičky aj pre ľudí, ktorý majú záznam v registri dlžníkov, prípadne pre podnikateľov, ktorý mali príliš nízke a dokonca aj záporné daňové priznanie. Pri ručení nehnuteľnosťou môžete získať peniaze dokonca s výhodnejším úrokom. Peniaze z pôžičky pre SZČO by v prvom rade mali slúžiť na podnikateľské účely, ale dnes už peniaze môžete získať na akýkoľvek účel.

Prečítať celý článok »

Pôžičky a úvery na vyplatenie exekúcie

Pôžička na exekúciu

Máte na krku exekúciu a potrebujete ju rýchlo vyplatiť? Ak áno, tak vám určite pomôže pôžička na exekúciu, ktorá vám pomôže zbaviť sa exekútora a dlhov, ktoré sa vám namnožili. Táto pôžička vlastne slúži na zníženie mesačných splátok, keď už nezvládate platiť mesačné splátky, a preto sa často označuje aj ako konsolidačná pôžička. Vybaviť ju ale vôbec nie je jednoduché, pretože banky vás už berú ako neseriózneho klienta a navyše musíte zaplatiť aj poplatky súvisiace s exekúciou.

Prečítať celý článok »

Pôžičky pre cudzincov

Pôžička pre cudzincov

Pôžičky pre cudzincov rovnako ako pôžičky pre mamičky na MD, nezamestnaných alebo dlžníkov patria k rizikovému typu pôžičiek. V dnešnej dobe ich však začínajú bezproblémov poskytovať banky aj nebankové spoločnosti. Jedinou podmienkou väčšinou býva trvalé bydlisko v Slovenskej republike. Ak má cudzinec prácu alebo podnikanie na území Slovenskej republiky a vie doložiť príjem, tak je to pre získanie pôžičky výhodou. Za pôžičku sa však dá ručiť aj majetkom, napr. nehnuteľnosťou v osobnom vlastníctve. Práve vďaka ručeniu môže cudinec v banke získať oveľa výhodnejší úrok ako pri nebankových pôžičkách.

Prečítať celý článok »

ČSOB pôžičky

Pôžička od ČSOB banky

Potrebujete pôžičku? Hľadáte úver na čokoľvek, bez dokladovania príjmu a bez ručiteľa? ČSOB pôžička na čokoľvek je tu pre Vás. ČSOB poskytuje už roky dôveryhodné pôžičky s nízkym úrokom. Ak sa Vám nechce šetriť peniaze na auto alebo dovolenku alebo potrebujete úver na súkromné veci a nechcete čeliť zbytočným otázkam načo Vám je úver, tak pôžička na čokoľvek od ČSOB je tu pre Vás.

Prečítať celý článok »