Pôžičky pre živnostníkov (bankové a nebankové)

Pôžičky pre živnostníkov majú veľmi široké pole pôsobnosti. Živnostníci potrebujú zvyčajne peniaze na financovanie dvoch druhov potrieb. Prvá je potreba dlhodobých investícií a druhá potreba je financovanie prevádzkovej činnosti. Pôžičky pre živnostníkov sú aj podľa týchto dvoch kritérií rozdeľované. Dlhodobé pôžičky predstavujú investičný charakter a na prevádzkovú činnosť ponúkajú poskytovatelia krátkodobé pôžičky.

Fungovanie pôžičky pre živnostníkov

Pôžička pre živnostníkov znamená vyššiu administratívnu náročnosť ako klasická pôžička pre fyzickú osobu. Ide o to, že živnostník musí preukázať nielen svoje osobné údaje, ale ešte údaje o spoločnosti, daňové priznanie za niekoľko rokov, potvrdenie o bezdlžnosti spoločnosti u štátnych inštitúcií.

Pri vyšších sumách pôžičiek potom musí živnostník preukázať účel vynaloženia a plán financovania. Následne mu banka predloží ponuku, ktorá zodpovedá jeho požiadavkám s daným úročením. Pôžičky pre živnostníkov sú obvykle veľmi individuálnou záležitosťou a živnostník si pri nich vždy dohaduje detailné podmienky osobne, pretože každá takáto pôžička predstavuje iný stupeň rizika a výnosu, teda k nej banky pristupujú veľmi individuálne.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *