Rýchlosť u online pôžičky nerozhoduje – sú aj dôležitejšie veci

Ak potrebujete čo najrýchlejšie požičať peniaze, tak potom pravdepodobne budete automaticky vyhľadávať ponuky mnohých nebankových spoločností na internete s ponukou rýchlych online pôžičiek. Rýchlosť vybavenia alebo získania peňazí na účet by pre vás však nemala byť tým najdôležitejším ukazovateľom. Sú totiž oveľa dôležitejšie aspekty, ktoré by ste mali pri požičiavaní peňazí zohľadniť.

Online pôžička a jej výhody

Viete koľko peňazí dáte poskytovateľovi pôžičky navyše?

Prvým a nesmierne dôležitým ukazovateľom sú bezpochyby poplatky spojené s realizáciou pôžičky. U niektorých spoločností môžu byť nadmerne vysoké. Podľa čoho ich výšku spoznáte? Ukazovateľov môžete nájsť hneď niekoľko – ten najznámejší je RPMN, teda ročná percentuálna miera nákladov. Inak sa ale sústreďte aj na iné poplatky, ktoré v tomto percentuálnom vyjadrení nemusia byť nevyhnutne započítané. Optimálne bude, keď si priamo na online kalkulačke na webe poskytovateľa spočítate detailne koľko vás bude daná pôžička bude reálne stať. Výpočet býva zadarmo a zaberie pár sekúnd.

Maximálne transparentné podmienky

Veľmi dôležité je vedieť ešte pred podpisom úverovej zmluvy na čom vlastne budete a či vám skutočne požičajú. Ak si myslíte, že nebankové spoločnosti ponúkajú pôžičky naozaj každému bez nejakého veľkého rozdielu bonity, tak ste na omyle. Aj tieto inštitúcie si starostlivo prechádzajú svojich potenciálnych klientov a zisťujú ich bonitu. Vyžadujú potom záruky typu dostatočnej aktuálnej výšky príjmu, ručiteľa, prípadne zastavenie majetku.

Minimum administratívy

Aj táto charakteristika je dôležitá. Ak sa ako žiadateľ o pôžičku nevyznáte v zmluve, radšej zvoľte iného poskytovateľa. Istota je istota. Naším tipom na férový nebankovú pôžičku sú spoločnosti ako Cetelem, Profi Credit alebo Home Credit.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.