Banky ponúkajú študentom špeciálne pôžičky

Chcete si zaplatiť jazykový kurz alebo štúdium v zahraničí a nemáte na to? Ak ste stále na strednej alebo vysokej škole, môžete využiť ponuku zvýhodnených úverov pre študentov. S úverom pre študentov získate nižšiu úrokovú sadzbu a nebudete platiť poplatky. Študenti, ktorí potrebujú peniaze, dnes môžu ísť pre peniaze aj do banky. Niektoré slovenské banky im totiž ponúkajú študentské pôžičky, ktoré sú v mnohých smeroch zvýhodnené oproti tým pre bežných klientov.

Ako vybaviť študentskú pôžičku?

V súčasnosti je pár bánk, ktoré ponúkajú študentom zvýhodnené produkty (ostatné ponúkajú úver za rovnakých podmienok ako ostatným občanom), v čom sa teda študentské úvery odlišujú? Najväčším rozdielom je fakt, že vysokoškoláci nemusia dokladať svoj príjem. Prečo aj, keď je pôžička koncipovaná práve pre študujúcich mladých ľudí, u ktorých sa predpokladá, že nezarábajú. Má im totiž pomôcť napríklad financovať štúdiá u nás ale dokonca aj v zahraničí. Síce je potrebné predložiť vedľa dokladov o totožnosti a potvrdenie o štúdiu, ale to pre študentov nie je problém.

Študenti neplatia rovnaké poplatky ako pri bežných spotrebiteľských úveroch. Sú buď nižšie, alebo žiadne. Výhodná je aj úroková miera. Dobrou správou nakoniec môže byť informácia, že si študenti môžu splácanie istiny odložiť až na dobu po skončení štúdia, keď získajú stály príjem zo zamestnania, alebo kedykoľvek bez sankcií zložiť mimoriadnu splátku alebo doplatiť celý úver naraz.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *