Pôžičky bez ručenia alebo ručiteľa

Pôžička bez ručiteľa je špeciálny druh pôžičky, keď poskytovateľ pôžičky nevyžaduje ručenie ďalšou osobou. Ide prakticky o akýkoľvek druh pôžičky či úveru, kde do hry nevstupuje tretia osoba spoločne s dlžníkom. Dlžník je vo svojom záväzku voči veriteľovi vždy a za každých okolností sám. Podľa toho by k tomu mal dlžník aj pristupovať a mal by si byť vedomý toho, že pôžička bez ručiteľa je iba jeho záväzok a uzavrieť zmluvu zodpovedajúcu jeho platobným možnostiam.

Pôžička bez ručiteľa a ručenia

Princíp pôžičky bez ručiteľa

Pôžička bez ručiteľa funguje štandardne ako iné pôžičky. Veriteľ požičia dlžníkovi určitú sumu peňazí, za čo požaduje úroky alebo poplatky v stanovenej výške. Pri pôžičke bez ručiteľa nepotrebujete pri žiadaní o pôžičku ďalšiu osobu, ktorá sa za Vás v prípade nesplácania zaručí. To je veľká výhoda oproti iným úverom.

Dlžník si teda môže uzavrieť pôžičku sám, bez cudzej pomoci. Ak sa vyžaduje ručenie, tak sa môže uplatniť vecná forma a to v podobe zástavy či bianco zmenky. Záleží na okolnostiach, výške pôžičky a inštitúcii, ktorá Vám pôžičku poskytuje. Vybavenie takejto pôžičky bez ručiteľa je otázkou maximálne niekoľkých dní, pretože dlžník koná za seba a len za seba. Nie je potrebný žiadny ručiteľ, teda môžete žiadať o pôžičku a vo všetkých rozhodnutiach vystupovať samostatne a bez zbytočných odkladov.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *