Americký hypotekárny úver

Určite ste už počuli, že Váš sused alebo známy si zobral americký hypotekárny úver. Viete čo vlastne je americká hypotéka? V krátkosti no s presnosťou môžeme povedať, že je to bezúčelový úver založený nehnuteľnosťou. Slovo hypotéka na Slovensku znamená pôžička na nehnuteľnosť. Slovo americká tento pojem mení a značí, že tento úver patri medzi pôžičky na čokoľvek. Nemusíte dokladovať účel, pôžičku môžete použiť na rekonštrukciu, na kúpu auta alebo na splatenie dlhov.

Ak chcete kúpiť auto a pôžička na auto od banky sa Vám nepáči alebo Vám ju nechcú poskytnúť, je tu riešenie americká hypotéka. Základ tejto pôžičky je založenie nehnuteľnosti. Naopak neberte túto pôžičku na ľahkú váhu, pretože ak ju nedokážete splácať, môžete prísť o strechu nad hlavou. Môže sa použiť aj ako požička na splatenie úverov. Ak sa Vám nepáčia iné úvery a chcete si vytvoriť iba jeden a s výhodným úrokom, tak to vyskúšajte práve cez americký hypotekárny úver.

Výhody americkej pôžičky

Ako sme spomínali, tak úver na čokoľvek bez dokladovania účelu. Úver môžete splatiť skôr a ušetriť. Možnosť využiť mimoriadne splátky. Výška úveru sa pohybuje väčšinou okolo 80-90 % z hodnoty nehnuteľnosti. Patrí medzi pôžičky bez dokladovania príjmu. Doba splácania 1 až 10 rokov. Niektoré banky ponúkajú aj rýchle ohodnotenie bytu, za ktoré Vám ušetria peniaze. Tento úver je úrokom lepší ako klasická hypotéka na byt, no sprevádza ho viac poplatkov pri vybavovaní a poskytnutí.

Americká hypotéka od Tatra banky

Americký hypotekárny úver od Tatra banky je disponovaný veľmi nízkym úrokovým percentom. 3.6 % p.a. pri trojročnej fixácií je veľmi výhodný úrok pre všetkých. K pôžičke dostanete kreditnú kartu zdarma, ktorú môžete využívať po dobu 12 mesiacov. Tatra banka Vám sama ohodnotí byt. Možnosť nastavenia splátkového kalendára a mimoriadnych splátok. Taktiež je to pôžička na čokoľvek a ponúkajú splatenie inej pôžičky touto. Stačí minimum dokladov, nie je potrebova dokladovať príjem a financie môžete čerpať veľmi rýchlo. Preto patrí americká hypotéka medzi rýchle pôžičky.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *