Refinancovanie úverov a pôžičiek

Refinancovanie najrôznejších úverov a pôžičiek dnes ponúka veľa bankových aj nebankových spoločností. Jedná sa o službu, ktorá vlastne slúži na získavanie nových klientov, teda preťahovanie zákaznikov z jednej banky do druhej.

Človek totiž v ťažkej situácii, alebo aj dobrej situácii uzavrie úver s jednou bankou, ktorej ponuka mu najviac vyhovuje, ale s postupom času mu môže prestať vyhovovať. Prípadne už nebude zvládať takú výšku úveru splácať a bude chcieť úver znížiť. A presne pre tento prípad sú tu banky so svojimi ponukami na refinancovanie úverov, pričom často vedia ponúknuť lepšie podmienky ako pri vašom starom úvere.

Ako funguje refinacovanie úveru?

Ak máte úver u nejakej spoločnosti a chcete získať lepšie podmienky v inej banke, tak proste prídete do novej banky, ktorá ponúka lepšie podmienky a bezplatne si vybavíte úver na refinancovanie, napríklad u mBank. Nová banka potom váš dlh u starej banky splatí a zvyšok úver budete splácať podľa nových podmienok, ktoré ste si s novou bankou dohodli.

Výhody refinancovania úveru

Hlavný dôvod, ktorý väčšina klientov uvádza pri refinancovaní úveru je fakt, že nová banka, alebo aj nebankovka vedia poskytnúť lepšiu úrokovú sadzbu a tak mesačne ušetria pár eur. Veľa ľudí však tieto úvery na refinancovanie používa aj na spojenie viacerých pôžičiek do jedného úveru, aby mesačne platili iba jednu splátku. Veľkou výhodou je samozrejme aj to, že si môžu dohodnúť lepší splátkový kalendár a predlžiť dobu splácania. Všetko má samozrejme výhodu hlavne vtedy, ak ste v zlej finančnej situácii a potrebujete ušetriť na poplatkoch za úver.

Čo sa dá refinancovať?

Väčšinou si ľudia nechávajú refinancovať rôzne hypotéky na nehnuteľnosti (v tejto oblasti je najviac bankových ponúk na refinancovanie). Ale veľmi často sa refinancujú aj preklenovacie úvery alebo iné účelové úvery. Vybavenie refinancovania je dnes pomerne jednoduchá a rýchla záležitosť, lebo každá banka chce, aby mala nového platiaceho klienta.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *