Bezúčelová americká hypotéka (na čokoľvek)

V posledných rokoch sa na trh s finančnými produktmi dostala a veľký záujem vzbudila americká hypotéka. Tento finančný produkt je v podstate neúčelový úver ktorý je zabezpečený záložným právom k vlastníctvu nehnuteľnosti. Vďaka nízkemu riziku nesplácania a kvalitnej zástave nehnuteľností, sú tieto úvery úročené výhodnejšie a medzi ďalšie výhody americkej hypotéky patrí aj to, že ich splácanie si môžete dohodnúť na oveľa dlhšiu dobu ako pri klasických spotrebiteľských úveroch, čím sa dosiahnu oveľa nižšie mesačné splátky.

Výška americkej hypotéky

Financie, ktoré Vám banka požičia formou americkej hypotéky môžu byť až vo výške sedemdesiat percent ceny založenej nehnuteľnosti. Bežne sa americká hypotéka vybavuje od 7000 eur až po 200 000 eur. Pri posudzovaní výšky americkej hypotéky je samozrejme prihliadané aj na výšku príjmov žiadateľa.

Nehnuteľnosť na zástavu americkej hypotéky

Ako zástava na získanie americkej hypotéky môže slúžiť nehnuteľnosť v osobnom vlastníctve, ktorá je zkolaudovaná a zapísaná v katastri nehnuteľností a nachádza sa na území Slovenskej republiky. Banky poskytujúce americkú hypotéku vyžadujú, aby bola nehnuteľnosť pred čerpaním hypotéky poistená a poistné plnenie musí byť vinkulované v prospech banky. Ako zástavu môžete použiť byt, rodinný dom alebo bytový dom. Rovnako môžete pre čerpanie vyššej sumy pri americkej hypotéke použiť ako zástavu viac nehnuteľností.

Čo sa dá financovať americkou hypotékou?

Americká hypotéka je vo svojej podstate neúčelový úver, pri ktorom banka nezisťuje ani nijako nelimituje použitie poskytnutých financií. Keďže ľudia väčšinou cez americkú hypotéku požičiavajú vyššie sumy, býva využitie týchto prostriedkov často určené napríklad práve k rekonštrukciám nehnuteľností alebo finančne náročnejším prestavbám. Americká hypotéka však rovnako môže poslúžiť aj ako získanie financií pre nákup automobilu.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *