Pôžička pre podnikateľov

Začínate s podnikaním alebo chcete svoj podnik o niečo obohatiť? Chcete sa zviditeľniť na trhu pomocou reklamy či alebo chcete niečo iné? Môžete využiť pôžičku pre podnikateľov. Táto pôžička je rozdelená do dvoch hlavných kategórií. Tou prvou je pôžička z bankového sektora. Bankový sektor ponúka pôžičky s nízkymi úrokmi, podmienkou je však preukázanie príjmu a absolútne čistý register v splácaní, napríklad automobilu a ďalších vecí.

Druhou sférou je nebankový sektor. Nevýhoda nebankových pôžičiek je to, že sú vysoko úročené. Podnikateľ zbytočne zaplatí na úrokoch ako viac ako pri bankových pôžičkách. Výhodou je však to, že ak máte záznam v registroch dlžníkov, tak na to nie je braný veľký ohľad a pôžičku Vám zvyčajne vystavia bez problémov.

Prečo práve pôžička pre podnikateľov?

Hlavným dôvodom je pomerne nízka administratíva spojená so získaním úveru. Ak ste lekár alebo veterinár, advokát a podobný podnikateľ, nie je potrebné predkladať daňové priznanie stačí len doložiť výšku vašich príjmov za posledné 3 mesiace a napríklad doklad alebo zmluvu so zdravotnou poisťovňou. Veľmi dôležitým kritériom je však zriadenie záložného práva k nehnuteľnosti.

Najčastejšie sa zapožičiavajú vysoké sumy, pri ktorých je nutné ručiť určitým majetkom. Často sa ručí nehnuteľnosťami, ale môže sa ručiť aj majetkom spoločnosti vašej firmy alebo živnosti, automobilom atď. Schválenie takéhoto úveru trvá maximálne 3 dni. Úver pre podnikateľov je poskytovaný až do výšky 1 milión eur. Banka však nikdy neposkytne sumu vyššiu ako 70% z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Splatnosť tohto úveru je od 18 mesiacov až do 20 rokov.

Bankový úver pre podnikateľov

Aby ste dostali pôžičku od banky, tak väčšinou potrebujete aspoň dvoj a viacročnú históriu vášho podnikania, či už ako fyzické osoby alebo právnické osoby. Musíte predložiť daňové priznanie, ktoré musí byť v poriadku. Mali by ste byť bez nejakej pohľadávky. Ak chcete požičať peniaze, nesmiete mať záznam v registri dlžníkov. Túto pôžičku musíte dohodnúť vždy osobne. Táto pôžička pre podnikateľov sa vždy vybavuje rýchlo a môže byť účelová ale aj bezúčelová.

Nebankový úver pre podnikateľov

Pri vybavovaní takejto pôžičky môžete mať záznam v registri dlžníkov. Nevýhodou je vysoká úroková miera a vyššie RPMN. Veľkou výhodou zriadenia takejto pôžičky je to, že nemusíte predkladať toľko dokladov a formulárov a vybavenie je veľmi rýchle. K vybaveniu tejto pôžičky stačí mať len niekoľko mesačnú podnikateľskú históriu a nepotrebujete ani veľký príjem.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *