Pôžička pre živnostníkov

Pôžička pre živnostníkov (SZČO), ktorí potrebujú peniaze na financovanie svojich začiatkov podnikania, rast alebo preklenutie zlej finančnej situácie. Vybavenie pôžičky je jednoduchšie ak ste už podali kladné daňové priznanie.

Pôžička pre živnostníkov

Ponuka pôžičiek pre podnikateľov

Ponuka bankových a nebankových pôžičiek pre živnostníkov a podnikateľov je dnes na Slovensku naozaj pestrá. Ako začínajúci i ako skúsenejší podnikateľ máte na výber zo širokej ponuky úverov. Ponuky však treba dôkladne zvážiť. Správnym výberom ušetríte peniaze, pretože rozdiely v úrokoch a poplatkoch bývajú dosť veľké.

S podnikateľskou históriou vybavíte pôžičku ľahšie

Ak ste už v minulosti podávali daňové priznanie, tak pre vás získanie pôžičky bude o dosť ľahšie ako pre začínajúceho podnikateľa. Peniaze z takto získanej pôžičky môžete využiť na zaplatenie faktúr, za tovar, ale aj na výdavky zo súkromného života. Ak chcete lepší úrok, tak môžete čerpať pôžičku na presný účel podnikania – spoločnosti vám v tomto prípade dajú lepšiu ponuku.

Pôžička pre živnostníkov bez dokladovania príjmu

V niektorých prípadoch nemusíte dokladovať svoj príjem. Toto je výhodné hlavne pre začínajúcich živnostníkov, ktorí ešte nemali šancu odovzdať daňové priznanie na finančný úrad. Celková požičaná suma sa však od vášho príjmu bude odvíjať – čím vyšší príjem máte, tým viac si môžete požičať.

Online pôžička pre podnikateľov

Rýchlu pôžičku pre SZČO si dnes viete vybaviť aj čisto cez internet. Nemusíte nikam chodiť a všetko vybavíte pohodlne zo svojho domova. Veritelia svoje stránky majú zabezpečené, takže sa ani nemusíte obávať zneužitia vašich osobných údajov. Často vám na podanie žiadosti stačí aj len občiansky preukaz, mobilný telefón a číslo vášho bankového účtu.

P2P pôžičky pre podnikateľov

Zaujímavou variantou môžu byť pôžičky od ľudí. Jedná sa o moderný spôsob získavania financií, kedy na jednej strane stoja ľudia, ktorí majú prebytok finančných prostriedkov a sú ochotní požičať, na druhej strane sú potom žiadatelia o úver. Transakciu zaisťujú finančné inštitúcie, ktoré dohliadajú na bezproblémový chod celého systému.

Medzi najznámejších poskytovateľov pôžičiek patria spoločnosti ako Mintos alebo Žltý melón. Keďže z pohľadu legislatívy nejde o banky, tak pre tieto finančné inštitúcie platia iné pravidlá, ktoré vytvárajú priestor pre pôžičky aj tam, kde by klasická banka pôžičku neposkytla.

Banková pôžička pre podnikateľov

Ak spĺňate podmienky dané bankou, tak pre vás vždy bude podnikateľská pôžička od banky výhodnejšia. Pretože má nižšie poplatky aj úrokové sadzby. Je pre vás oproti nebankovým pôžičkám lacnejšia.

Často je nutnosť podnikateľský úver zabezpečiť nejakým majetkom, pribrať si k žiadosti ručiteľa alebo mať vyššie príjmy. Tiež asi budete musieť doložiť spracovaný podnikateľský plán. Práve z tohto dôvodu sa mnoho živnostníkov touto cestou nevydáva.

Ponuku podnikateľských úverov má vo svojej ponuke väčšina slovenských bánk. Bližšie informácie a podmienky sa dozviete na ich oficiálnych stránkach.

Časté otázky ohľadne pôžičky pre živnostníkov

Požičajú mi, aj keď mám exekúcie a chcel by som pôžičku práve na vyplatenie exekúcie?

Je to možné. Sú spoločnosti, ktoré ponúkajú pôžičky aj na vyplatenie exekúcie. Tieto žiadosti sú schvaľované individuálne podľa možností klienta. Často sa treba v takom prípade zaručiť nehnuteľnosťou.

Je pôžička dostupná aj pre začínajúcich podnikateľov?

Áno, pôžička je určená aj pre začínajúcich podnikateľov. Avšak hlavnou podmienkou je, že subjekt musí podnikať minimálne 3 alebo najlepšie 6 mesiacov. Nemusí mať spracované daňové priznanie za predchádzajúci rok.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *