Pôžička bez dokazovania a doloženia príjmu

Pôžička bez dokladovania príjmu je vhodná predovšetkým pre nezamestnaných občanov a ženy na materskej dovolenke. Už z názvu je jasné, že na získanie pôžičky nepotrebujete dokladovať Váš príjem. Na druhú stranu má tento typ pôžičky nevýhodu v podobe vyššieho úroku a obmedzenia výšky úveru, ktorú si môžete požičať.

Pôžičky bez dokladovania príjmu (bez registra) ponúkajú predovšetkým nebankové spoločnosti. Predtým ako si požičiate peniaze si o pôžičkovej spoločnosti zistite všetky dostupné informácie a referencie klientov. Mali by ste dbať hlavne na starostlivé preštudovanie zmluvy. Pôžičky bez potvrdenia príjmu najčastejšie poskytujú nebankové inštitúcie. Nebankové pôžičky sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi a ľudia ich využívajú veľmi často. Ponuky môžeme nájsť kdekoľvek. Na ulici, v reklame, ale aj na internete.

Pri týchto pôžičkách je veľké riziko, že ľudia nebudú splácať svoje záväzky. Potom veľmi rýchlo dochádza ku konfiškácii majetku, ktorým sa v zmluve ručí. Preto je táto pôžička veľmi riziková. Nebankové pôžičky bez potvrdenia príjmu sú na finančnom trhu dostupné pre väčšinu žiadateľov. Táto pôžička je lepšie riešenie ako pôžička na zmenku. Pôžička je tiež menej riziková, ale nie bezriziková. Riziko je naozaj veľké.

Pôžičky s ručením nehnuteľnosťou

Niektoré spoločnosti vyžadujú ručenie nehnuteľnosťou. Ak je suma vysoká alebo podmienená rýchlosťou, tak sa vyžaduje ručenie. Ako ručenie za pôžičku si môžete zvoliť nehnuteľnosť (pozemok, byt, dom, garáž či firemné priestory) alebo nehnuteľnú vec (motorové vozidlo, zariadenie, …). Právnym dokumentom nebankovej spoločnosti o poskytnutí pôžičky bez potvrdenia príjmu ručením je záložná zmluva.

Na vybavenie pôžičky sú potrebujete osobné doklady. Ide o občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti (vodičský preukaz, cestovný pas, rodný list alebo preukaz zdravotnej poisťovne) od všetkých zúčastnených osôb. Ďalšou podmienkou býva pravidelná kontrola osobných údajov (napr. zmena bydliska prechodného alebo trvalého, …).

Výhodami týchto pôžičiek je jednoduché a rýchle vybavenie (vybavenie záleží na klientovi, dajú sa vybaviť už za 24 hodín), možnosť využiť pôžičku na účel podľa vlastného uváženia, pri nižších sumách nepotrebujete ručiteľa.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *