Pôžičky od súkromných osôb

Od súkromnej osoby si požičiavajú peniaze väčšinou tí, ktorým nie je ochotná dať úver banka ani nebanková inštitúcia. Súkromná osoba poskytujúca úver sa spravidla na nič nepýta a klienta si nepreveruje. Rýchlosť spracovania tejto pôžičky je tiež jej výhodou. Peniaze máte k dispozícii ihneď po podpise zmluvy. Poskytovateľov takýchto pôžičiek nájdete väčšinou v tlači alebo aj na tejto stránke.

Pôžička od súkromníka

Potrebujem ručenie?

Ak si požičiavate od súkromnej osoby, nie je väčšinou vyžadované žiadne ručenie. Preverovanie v registri dlžníkov sa tiež nekoná. Preto je táto pôžička dostupná prakticky každému. Podmienky úveru si dohodnete väčšinou osobne priamo s jeho poskytovateľom.

Aká je úroková miera pôžičky od súkromnej osoby?

Úrokové miery u pôžičiek od súkromných osôb sú spravidla veľmi vysoké. Takúto pôžičku si dohodne človek, ktorému už nepožičajú bankové ani nebankové inštitúcie. Je dôležité dohodnúť si s poskytovateľom pôžičky pre vás prijateľný splátkový kalendár, sebemenšie omeškanie je veľmi často tvrdo spoplatnené.

Odporúčania a rady pre pôžičky od súkromných osôb

Najlepším postupom je zistiť si referencie na človeka poskytujúceho úver. Niektorí môžu využívať nekalé praktiky a uzatvárať veľmi nevýhodné zmluvy. Vždy si podrobne prečítajte uzatvorenú zmluvu a sporné body si nechajte vysvetliť. Z rokovania človeka pri uzatváraní zmluvy tiež môžete veľa usúdiť.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *