Pôžičky pre cudzincov

Pôžičky pre cudzincov rovnako ako pôžičky pre mamičky na MD, nezamestnaných alebo dlžníkov patria k rizikovému typu pôžičiek. V dnešnej dobe ich však začínajú bezproblémov poskytovať banky aj nebankové spoločnosti. Jedinou podmienkou väčšinou býva trvalé bydlisko v Slovenskej republike. Ak má cudzinec prácu alebo podnikanie na území Slovenskej republiky a vie doložiť príjem, tak je to pre získanie pôžičky výhodou. Za pôžičku sa však dá ručiť aj majetkom, napr. nehnuteľnosťou v osobnom vlastníctve. Práve vďaka ručeniu môže cudinec v banke získať oveľa výhodnejší úrok ako pri nebankových pôžičkách.

Podmienky na získanie pôžičky pre cudzincov

Hlavnou podmienkou na získanie pôžičky pre cudzincov je teda občianstvo v niektorom štáte Európskej únie. V prípade žiadateľov z krajín mimo EÚ musí mať cudzinec trvalý, resp. dlhodobý pobyt na území SR. Zároveň by mal mať cudzinec žiadajúci o pôžičku pravidelný príjem pochádzajúci zo zamestania alebo podnikania s oprávnením vydanom na území SR.

Žiadateľ o pôžičku musí byť samzorejme starší ako 18 rokov a nesmie prekročiť vek 70 rokov. Taktiež musí preukázať svoju dôveryhodnosť a schopnosť splácať pôžičku. Pôžičky pre cudzincov majú v konečnom dôsledku prakticky rovnaké podmienky ako pôžičky pre občanov SR. Jediný rozdiel je v tom, že cudzinci musia k žiadosti predložiť potvrdenie o pobyte. V niektorých výnimočných prípadoch však banky môžu po cudzincoch vyžadovať ručiteľa alebo zástavu.

Nebankové pôžičky pre cudzincov

Cudzinci, ktorí nemôžu ručiť žiadnou nehnuteľnosťou, nemajú pravidelné príjem, prípadne ak majú záznam v registri dlžníkov môžu vyskúšať pôžičku od nebankovej spoločnosti. Nebankové spoločnosti často nepožadujú od žiadateľov o pôžičku preukazovanie výšky príjmu a v niektorých prípadoch sa dokonca dajú vybaviť aj online cez internet.

Väčšinou stačí, ak cudzinec môže doložiť potvrdenie o trvalom, alebo prechodnom pobyte na území Slovenskej republiky. U niektorých nebankoviek dokonca môžu získať pôžičku aj cudzinci bez trvalého pobytu na územín SR, keďže niektoré nebankovky pôsobia vo viacerých štátoch. Pôžičky pre cudzincovsú teda veľmi výhodným riešením pre ľudí, ktorí potrebujú rýchlo získať nejaké peniaze, napr. na nečakané výdaje alebo na čokoľvek iné.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *