Študentské pôžičky pre vysokoškolákov

Ste vysokoškolákom a rýchlo potrebujete peniaze? Možno vám pomôže študentská pôžička s výhodným úrokom pre denných aj externých študentov vysokých škôl. V septembri, kedy začína akademický rok, banky signalizujú zvýšený dopyt po pôžičkách pre vysokoškolákov.

Tieto pôžičky pre mladých sú prispôsobené, teda majú menšiu úrokovú sadzbu, skoro žiadne poplatky a splácanie sa dá často krát aj odložiť. S bankou sa môžete dohodnúť, že pôžičku aj s úrokmi splatíte až po skončení štúdia, kedy budete samostatne zárobková osoba. Vybavenie pôžičky je veľmi jednoduché a aj preto posledné roky naberá na obľube.

Prečo práve pôžička pre vysokoškolákov?

Pôžičky pre vysokoškolákov môžu získať študenti I alebo II stupňa vysokej školy. Dokonca ho môžu získať aj študenti, ktorí študujú v zahraničí. Na Slovensku môžete tieto rýchle pôžičky získať v bankách alebo Vám ich poskytne Študentský pôžičkový fond, ktorý nalieha pod rezort školstva. Tieto pôžičky bez ručiteľa sa môžu vyšplhať aj do sumy 1300 eur. Približne takáto suma je potrebná pre vysokoškoláka na jeden akademický rok.  V bankách môžete túto sumu ešte niekoľko krát znásobiť. K tejto pôžičke nepotrebujete potvrdiť príjem, žiadneho ručiteľa, stačí Vám len doklad o návšteve školy.

Pôžička od Študentského pôžičkového fondu

Najvýhodnejší variant pôžičky pre vysokoškolákov. Pôžička sa podáva ešte pred začatím akademického roka. Výška pôžičky môže byť maximálne do 1 327,76 eur. Trojpercentný úrok príde vhod každému študentovi. Dokonca, ak začnete splácať pôžičku už počas štúdia, úroková miera nebude žiadna. To, načo použijete peniaze z pôžičky, nemusíte dokladať nikomu.

Flexipôžička pre študentov od VÚB banky

Tento študentský úver od VÚB banky je prispôsobená pre študentov. Nízka úroková miera je pevný základ. Pôžičky je flexibilná, teda sa Vám prispôsobí ak budete vyžadovať zmenu. Je určená pre študentov denného ale aj diaľkové štúdia. Účel použitia financií nemusíte dokladovať, je to totiž bezúčelová pôžička, a potrebujete len minimum dokladov. Študenti vybraných vysokých škôl na Slovensku, s ktorými má VÚB dohodu, získajú ešte mimoriadne zvýhodnenie.

Študentský úver OTP banky

Študentská pôžička od OTP je určená výhradne len pre študentov denného štúdia. Patrí medzi rýchle pôžičky, do 48 hodín máte peniaze na účte. Doba splácania je 5 rokov od skončenia štúdia, avšak 10 rokov od podania žiadosti o úver. Úver sa poskytuje študentov II a vyššieho ročníka. Výška pôžičky činí od 700 až do 6500 eur. Ak chcete získať túto pôžičku, nie je potreba vlastniť bežný účet v banke, ale musíte mať ručiteľa (solidárneho dĺžníka).

Spotrebný úver pre vysokoškolákov od UniCredit Bank

Bankový úver vo výške od 650 až do 10 000 eur. Požiadať o pôžičku môže každý študent denného štúdia na slovenskej vysokej škole. Poplatky za poskytnutie úveru sú minimálne a jednorázové. Doba splácania úveru je 1 až 5 rokov. Samozrejme je možné si požiadať o odklad splátok. Úroková miera je 8,5 % p. a. a je garantovaná, že sa nebude meniť.

Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov od Slovenskej sporiteľne

Úver určený pre študentov od I. ročníka vysokej školy. Vek študenta je v hranici od 18 do 26 rokov, s trvalým pobytom na území SR. Pri tejto pôžičke je potrebný ručiteľ, ktorý má povinnosť dohliadnuť na splatenie pôžičky. Tento úver pre mladých sa nesie do výšky až 8 000 eur. Dokladovanie úveru nie je potrebné, peniaze môžete použiť na čokoľvek. Prvý splátku úveru je možné odložiť na 9 mesiacov.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *