Výhodné úvery na zmenku

Úver na zmenku predstavuje jednu z najrýchlejších a najjednoduchších ciest na získanie úveru. Vybavenie úveru na zmenku je veľmi jednoduché. Môžte ho v podstate vybaviť už na prvom stretnutí, podpisom jediného dokumentu. Dôležite je však to, aby zmenka obsahovala požadované údaje predpísané zákonom, pretože bez povinných náležitostí by bola neplatná. Ak ich vaša zmenka obsahuje, tak môžete tento úver považovať za jeden z najbezpečnejších úverov na našom trhu. Ide prakticky o jednu z najobľúbenejších foriem požičiavania peňazí.

Ako funguje úver na zmenku?

Princíp úverov na zmenku je veľmi jednoduchý. Stačí spísať zmenku s povinnými náležitosťami. Dlžník sa jednoducho podpíše veriteľovi na zmenku a tým sa zaväzuje, že mu vo vopred stanovený deň na stanovenom mieste odovzdá požičanú čiastku navýšenú o úrok. Po podpise zmluvy dostanete požičané peniaze a tým pádom vzniká úver. Ak zmenka obsahuje predpísané zákonné náležitosti, tak ju môžete považovať za cenný papier a preto sa s ňou dá ľubovoľne obchodovať – veriteľ ju teda môže napríklad predať.

Prečo sú úvery na zmenku také výhodné?

Pre dlžníka úver na zmenku predstavuje veľmi ľahko a rýchlo získané peniaze.  Pre veriteľa je potom vďaka jasným požiadavkám jasný vzťah, ktorý je jednoducho vykonateľný. Žiadne dlhé súdne spory, ale priamo vymáhateľné prostriedky. To dáva veriteľovi istotu, že o svoje požičané peniaze nepríde. Dlžník má potom samozrejme povinnosť vrátiť požičané peniaze v danom termíne, inak sa vystavuje riziku vymáhania peňazí a exekúcii.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *