Kontokorentný úver na čokoľvek

Kontokorentný úver alebo inak povolené prečerpanie je špeciálny úver, zväčša pre podnikateľov. Ak sa podnikateľovi vyskytnú mimoriadné výdavky, môže požiadať banku o kontokorentný úver. Kontokorentný úver je poskytovaný na normálnom účte zákazníka. Je to zvláštny typ bežného účtu, u ktorého sa klient s bankou dohodne na možnosti čerpania financií do debetného zostatku, čiže „čerpania do mínusu“, počas danej lehoty a do vopred určenej výšky za dohodnutú úrokovú sadzbu.

Úrokové sadzby sa momentálne pohybujú okolo 8 % – 18 % p. a. Tento úver je zvyčajne bezúčelový, takže nemusíte dokladať potreby splácania. Splácanie je taktiež jednoduché. Spláca sa bežnými vkladmi na svoj účet.

Hlavné výhody:

  • sprostredkovateľ potrebných mimoriadných financií
  • vaše pravidelné povinné platby (poistné, INKASO, …) budú zaplatené v poriadku aj keby váš účet stál „na nule“
  • bezúčelový úver
  • výhodná úroková sadzba
  • možnosť získať pôžičku i bez potreby materiálneho zabezpečenia
  • splatenú časť pôžičky je možné opätovne vyčerpávať

Snažte sa neprekročiť vopred stanovenú maximálnu hodnotu v mínuse. Ak ju prekročíte, a budete vo väčšom mínuse, aký vám banka povolila, môžete dostať penále až okolo 25 % p. a. Preto je lepšie na účet dostávať napr. výplaty, kde sa čiastka môže dostať aj do plusu, no vy s radosťou môžete ísť opätovne do mínusu a využívať financie z kontokorentného úveru.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *