Pôžička s ručením nehnuteľnosťou

Pôžička s ručením nehnuteľnosťou je určená ľuďom, ktorí už vlastnia nehnuteľnosť a potrebujú požičať peniaze. Pri ručení nehnuteľnosťou poskytovateľ pôžičky požičia peniaze žiadateľovi ak sa zaviaže, že ju dá ako zábezpeku splatenia pôžičky.

Pôžička s ručením nehnuteľnosťou

Ručenie nehnuteľnosťou pri hypotékach

Najčastejšie sa ručí nehnuteľnosťou pri bankových hypotékach. Ak však už máte vlastnú nehnuteľnosť, tak ňou môžte ručiť aj za menšiu pôžičku alebo ju využiť na vybavenie hypotéky na kúpu alebo stavbu nehnuteľnosti.

Bezúčelová pôžička založená nehnuteľnosťou

Ide o pôžičku, ktorá ma dlhú dobu splatnosti až 20 rokov a môže sa takto poskytnúť až na 80% ceny založenej nehnuteľnosti. Pri tomto type pôžičky často označovanej aj ako “americká hypotéka” nemusíte nikomu dokladovať na čo získané peniaze použijete.

Nebankové pôžičky s ručením nehnuteľnosťou

V prípade ak máte záznam v registri dlžníkov a banky vám už nemôžu požičať, tak môžte skúsiť založiť vlastnú nehnuteľnosť u nebankovej spoločnosti. Síce dostanete o niečo vyšší úrok, ale je to možnosť ako získať pôžičku bez dokladovania účelu a vyplatiť tak svoje nedoplatky.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *