Povolené prečerpanie účtu

Kontokorent alebo povolené prečerpanie účtu nie je žiadnou novinkou. Túto službu ponúkajú k bežnému účtu všetky banky. Túto službu často poskytujú banky k študentským účtom, na ktorých je pravidelný príjem. Ako to teda presne funguje a koľko stojí? Služba kontokorent je na trhu dlho, ale napriek tomu o nej mnoho ľudí vôbec nevie. Väčšina bánk ponúka túto službu pre niektorých možno aj pôžičku za poplatok k bežnému účtu. Poskytne Vám tak peňažnú rezervu, inými slovami umožní ísť na bežnom účte do záporného zostatku.

Funguje teda na pokrytie veľmi krátkodobej potreby finančných prostriedkov, spravidla s nutnosťou dorovnania do jedného mesiaca. Ide o bežnú službu, ale príliš sa o nej nehovorí, pretože sa v tejto oblasti nič zásadné nezmenilo.

Pozor na poplatky z povoleného prečerpania

Ak využívate alebo máte v úmysle kontokorent často využívať, tak si vyberte banku, v ktorej môžete účet s povoleným prečerpaním zriadiť. Kým úroková miera pre kontokorent sa u väčšiny bánk ustálila na asi 19% pa, tak sú veľké rozdiely v poplatkoch. Niektoré banky ponúkajú povolené prečerpanie za pevný mesačný paušál, iní si účtujú poplatok za každé prečerpanie. Takže si radšej porovnajte, ktorá banka najviac vyhovuje vašim potrebám.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *