Pôžička na exekúciu a zaplatenie dlhov

V dnešnej dobe sa človek vďaka širokej ponuke dostupných pôžičiek a úverov môže veľmi jednoducho dostať finančných problémov. Získať prácu je pomerne ťažké a náklady na život sú vysoké. A aj preto ľudia často neodolajú výhodným ponukám bánk a nebankoviek a požičajú si na lepší život. Avšak takéto pôžičky môžu veľmi ľahko a rýchlo prerásť vaše príjmy, a tak môžete prísť na rad až exekúcia. Práve na tento problém existuje riešenie v podobe pôžičky na splatenie exekúcie.

Pôžička na exekúciu

Ako funguje pôžička na exekúciu?

Ak nemáte peniaze na splácanie pôžičky, prípadne pôžičiek a ste v omeškaní s mesačnými splátkami, tak vás osloví spoločnosť, od ktorej máte peniaze. Keď sa s touto spoločnosťou nijako nedohodnete na pravidelnom splácaní, tak na vás nakoniec pošle exekútora, ktorý na váš majetok uvalí exekúciu.

Tento problém je zvlásť nebezpečný ak za svoju pôžičku ručíte majetkom. Napr. keď za pôžičku 10 000 eur ručíte domom v hodnote 60 000 eur. Predanie domu by vám sice pokrylo zaplatenie pôžičky, ale vy určite nechcete prísť o svoj dom. Práve vtedy prichádza na rad pôžička na exkúciu, pomocou ktorej si môžete opätovne požičať na vyplatenie svojich dlhov. Zároveň si na novej pôžičke môžete nastaviť mesačnú splátku tak, aby ste ju už zvládali platiť.

Väčší problém však je v situácii, keď nemáte čím ručiť. Vybaviť pôžičku na exekúciu je v tomto prípade naozaj ťažké, ale nie nemožné. Väčšinou môžete získať len nižšiu čiastku, v jednotkách tisíc eur.

Pôžička na exekúciu bez skúmania registrov

Získať finančnú hotovosť v čase, keď na vás bola uvalená exekúcia je noazaj zložité. Banky vám totiž peniaze nechcú poskytnúť a mnoho nebankoviek sa tiež do poskytovania financií nehrnie. Ale našťastie existujú medzi finančnými spoločnosťami aj výnimky, ktoré vám požičajú peniaze aj keď máte záznam v registri, alebo ste v spomínanej exekúcii. Vzhľadom na to, že pôžička na exekúciu je dosť riziková, tak samozrejme musíte počítať s vyšším úrokom. Avšak to je daň za to, že ste čakali až na poslednú chvíľu a nesnažili ste sa znížiť mesačné splátky oveľa skôr.

Poskytovatelia pôžičiek na exekúcie

Poskytovateľov pôžičiek na exekúcie a dlhy môžeme rozdeliť do 2 skupín:

  • Vybavia aj konanie s exekútorom (vybavia exekučné konanie a náležitosti okolo neho)
  • Nechajú jednanie s exekútorom na vás (iba požičajú peniaze)

K prvému typu poskytovateľov úverov na exekúciu patrí napr. spoločnosť Úver4you, ktorá poskytuje úvery na západnom a väčšine stredného Slovenska. Podmienkou na získanie peňazí pri exekúcii je však vlastníctvo nehnuteľnosti, ktorou budete ručiť za získanú pôžičku. Ak máte záujem o pôžičku od spoločnosti Úver4You, tak môžete kliknúť na odkaz zo žiadosťou nižšie a vyplniť formulár.

Refinancovanie pôžičiek

Ďalším spôsobom na získanie peňazí je vyhľadanie spoločnosti, ktorá sa špecializuje na refinancovanie pôžičiek, teda na spojenie viacerých pôžičiek do jednej s cieľom znížiť mesačnú splátku. Takýchto spoločností je samozrejme viac, ale mnoho z nich nechce poskytovať pôžičky ľuďom v registroch, a tak je aj v tomto prípade výber poskytovateľov veľmi obmedzený.

Ak vám nebankové spoločnosti nepomôžu, alebo nemáte čím ručiť, tak sa ešte môžte pokúsiť získať pôžičku na exekúciu od súkromnej osoby. Tieto osoby môžete nájsť na rôznych internetových portáloch, ale aj v inzercii v regionálnych novinách. Hlavne na internete si dávajte pozor na neseriózne jednanie osôb, ktoré od vás pýtajú poplatky vopred a určite vopred nič neplaťte. Prípadnu zmluvu o pôžičke určite dajte preveriť notárovi, aby v budúcnosti nemohli nastať nejaké problémy s pôžičkou.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *