Pôžičky pre starobných a invalidných dôchodcov

Poberáte starobný alebo invalidný dôchodok a potrebujete peniaze navyše? Pôžička pre dôchodcov od bánk a nebankových spoločností pre starobných aj invalidných dôchodcov pre vás môže byť riešenie. Stačí preukázať výšku dôchodku.

Dôchodky sú v dnešnej dobe zúfalo nízke a seniori, ktorí sú odkázaní len na pomoc štátu, často žijú vo veľmi zlých podmienkach, ktoré sú často skomplikované zdravotným stavom, ktorý v pokročilom veku sťažuje a zdražuje živobytie. Pôžičky pre dôchodcov sú väčšinou bezúčelové, ale dôchodcovia ich často využívajú na základné životné potreby, ako je zaplatenie nájomného alebo platbu za lekársku starostlivosť.

Bankové a nebankové pôžičky pre dôchodcov

Banky zvyčajne neponúkajú príliš možností pre ľudí, ktorí nie sú v produktívnom veku, a tak dôchodcom nezostáva nič iné ako hľadať pomoc v nebankovom sektore. Dnes mnoho spoločnosti ponúka špeciálne pôžičky pre dôchodcov so zvýhodnenou sadzbou, ale stačí sa poobzerať aj po klasickej nebankovej pôžičke, ktorá nevyžaduje potvrdenie o výške príjmu.

Tieto pôžičky môžete použiť na akýkoľvek účel a ponúkajú riešenie ťaživej finančnej situácie prakticky pre každého. Získať ich môžete veľmi ľahko cez internet, jednoduchým vyplnením online formulára. Nemusíte ani chodiť na pobočku a zmluvu Vám poskytovateľ doručí na podpis až domov.

Nebankové pôžičky pre dôchodcov

  • dajú sa vybaviť veľmi rýchlo
  • bezúčelové pôžičky
  • Váš partner nemusí vedieť o Vašej pôžičke
  • dajú sa poslať priamo na účet
  • existuje môžnosť predčasného splatenia
  • pôžičky od 200 do 15000 eur
  • dajú sa použiť aj na konsolidáciu pôžičiek
  • pri veku nad 65 rokov potrebný ručiteľ
  • splatnosť pôžičky sa môže pohybovať od 1 až 7 rokov
  • po 6 splátkach môžete čerpať ďalšiu pôžičku

Na získanie pôžičky pre dôchodcov potrebujete kópiu občianskeho preukazu a nejaký druhý doklad napr. kópia rodného listu alebo pas. Ak dostávate dôchodok modrou zloženkou, tak potrebujete originál jej ústrižku.

Bohužiaľ, pôžičky pre dôchodcov majú tiež svoje úskalia, medzi ktoré patrí predovšetkým vysoká úroková sadzba a RPMN. Zraniteľným seniorom tiež hrozí oveľa väčšie riziko, že podľahnú podvodnej ponuke a môžu sa tak dostať do značných ťažkostí. Preto by ste mali voliť len overené spoločnosti, ktoré poskytujú kvalitné produkty.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

2 Odpovede

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *