Pôžička pre nezamestnaných

Pôžička pre nezamestnaných je typ pôžičky pre ľudí, ktorí nemajú stálu prácu, pracujú na dohodu, alebo nemôžu preukázať svoj príjem. Tieto pôžičky sú často poskytované prostredníctvom zmenky a poskytujú ich nebankové spoločnosti a súkromní investori.

Pôžička pre nezamestnaných

Povinnosť kontrolovať príjem

Pre nezamestnaných je pomerne ťažké získať pôžičku, pretože len máloktorá úverová spoločnosť je ochotná ísť do takého rizika a poskytnúť pôžičku niekomu, kto nemá žiadne pravidelné príjmy. Aktuálne sú dokonca všetky bankové aj nebankové spoločnosti povinné žiadať doklad o príjme u všetkých žiadateľov o pôžičku. Dá sa to obísť len zábezpekou vo forme nehnuteľnosti alebo ručiteľom, ktorý sa za vás zaručí.

Nebanková pôžička pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných sú prakticky iba z nebankového finančného sektora. To má svoje výhody napr. v rýchlosti spracovania alebo vo flexibilite pôžičiek, ale prináša to aj veľa negatív.

Nezamestnaní by si tak mali dať veľký pozor na to, aby si požičali len takú sumu, ktorú budú schopní riadne splácať a nedostanú sa do ešte horšej situácie ako predtým. Časté sú bohužiaľ prípady, kedy si zadlžený človek berie stále ďalšie a ďalšie pôžičky, čím mu dlh neustále rastie a jeho problémy sa zväčšujú.

Veľkým nebezpečenstvom sú tiež rôzni podvodníci a podvodné firmy, ktoré iba vyberajú peniaze, ale žiadne pôžičky žiadateľom neposkytnú. Neplaťte žiadne poplatky za poskytnutie pôžičky vopred a nikam žiadne peniaze neposielajte.

Výška pôžičky

Čo sa týka výšky pôžičky pre nezamestnaných, tak väčšinou ide skôr o menšie sumy. Nezamestnaní sú pomerne rizikovou skupinou klientov a logicky tak nemôžu dostať rovnako vysoké úvery, ako napr. ľudia s vysokými príjmami alebo podnikatelia.

Existuje ale jedna výnimka a tou sú nebankové pôžičky s ručením nehnuteľnosťou. Ak má nezamestnaný žiadateľ o pôžičku vlastnú nehnuteľnosť na území SR, tak môže tak dostať vysoký úver aj napriek tomu, že nemá žiadnu prácu.

Krátkodobé pôžičky pre nezamestnaných

Väčšina pôžičiek pre nezamestnaných alebo ľudí pracujúcich na dohodu je poskytovaná krátkodobo. Teda napr. na dobu do 30 dní. Doba sa síce dá predlžiť, ale potom prídu zbytočné vysoké poplatky za neskoré splatenie.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *