Pôžičky pre živnostníkov (SZČO)

Ste živnostík, teda samostatne zárobkovo činná osoba a potrebujete si rýchlo požičať nejakú finančnú hotovosť? Ak áno, tak ste na správnom mieste, pretože u nás nájdte pôžičky aj pre ľudí, ktorý majú záznam v registri dlžníkov, prípadne pre podnikateľov, ktorý mali príliš nízke a dokonca aj záporné daňové priznanie. Pri ručení nehnuteľnosťou môžete získať peniaze dokonca s výhodnejším úrokom. Peniaze z pôžičky pre SZČO by v prvom rade mali slúžiť na podnikateľské účely, ale dnes už peniaze môžete získať na akýkoľvek účel.

Nebankové pôžičky pre SZČO

Ak si potrebujete peniaze na záchranu firmy, lebo vaše podnikanie je stratové tak môžete využiť pôžičky pre SZČO z nebankových zdrojov. Práve takáto dostupná hotovosť vám totiž môže zachrániť podnikanie. Pôžičku pre podnikateľov môžete získať na čokoľvek, nemusíte vopred oznamovať svoj zámer, teda nikomu nemusíte vysvetľovať ako využijete peniaze.

Ako získať pôžičku pre SZČO

Na získanie pôžičky vám postačí občiansky preukaz, kópia živnostnenského listu, výpis z bankového účtu a prípadne potvrdenie o tom, že nikomu nedlžíte peniaze. Podmienky sa samozrejme líšia podľa výšky sumy, ktorú si chcete požičať a podľa výšky daňového priznania. Najdostupnejšie sú samozrejme pôžičky pre živnostníkov, ktorý nemajú žiadny záznam v registri dlžníkov a majú dostatočné príjmy. Dnes však môžete získať pôžičku aj bez týchto náležitostí, nebankové spoločnosti sú totiž ochotné ísť do väčšieho rizika. Nezabudnite, že v prípade ak si chcete požičať vyššiu sumu, tak určite musíte aj niečím ručiť, najlepšie nejakou nehnuteľnosťou.

TIP: Pôžičku pre živnostníkov (SZČO) však dôkladne zvážte, lebo ak by ste ju nezvládali splácať, tak za ňu ručíte celým svojim majetkom. Pôžička síce môže pomôcť, ale riziko je v tomto prípade naozaj veľké.

Výhody pôžičky pre SZČO:

  • pôžičku môžete získať aj pri menších a dokonca aj záporných výsledkoch podnikania
  • možnosť získať pôžičky bez ručiteľa a ručenia
  • aj bez skúmania bankových registrov
  • rýchle vybavenie
  • bezúčelová pôžička

Nevýhody pôžičky pre SZČO:

  • nutnosť ručit nehnuteľnosťou (pri vyšších sumách)
  • niekedy krátka doba splatnosti
  • pri podnikaní ako szčo ručíte celým majetkom
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *