Rýchly a dostupný spotrebný úver

Spotrebný úver vybavíte prakticky na čokoľvek, ide o najjednoduchšiu formu úveru na našom trhu. Porostrednítvom tohto úveru získate peniaze na najrôznejšie nákupy. Úver môžete použiť na kúpu domácich spotrebičov, auta, nábytku, elektroniky alebo môžete skúsiť úver na dovolenku. Spotrebný úver je najdostupnejší a najrýchlejší druh úver na našom trhu. 

Poskytujú ho bankové aj  nebankové inštitúcie, niektoré spoločnosti poskytujú sprostredkovanie úveru priamo v obchode, kde nakupujeme. Nákup sa nám teda výrazne uľahčuje, pretože na kúpu tovaru nepotrebujeme žiadne peniaze. Stačí prísť do obchodu, vybrať si tovar a požiadať o úver (ide o tzv. nákup na splátky). Všetko je veľmi jednoduché, rýchle a výhodné pre obe strany. Spotrebný úver, ktorý sa často označuje ako spotrebiteľský úver sa postupne stáva fenoménom súčastnosti a nákup na splátky je jednoducho v móde.

Spotrebný úver v číslach

Na posudzovanie úveru je potrebných hneď niekoľko základných parametrov. Ide najmä o veľkosť úveru. Podľa veľkosti úveru sa potom určujú záruky v podobe istej formy ručenia. Pri nižších sumách sa ručenie nevyžaduje. Podľa veľkosti úveru sa obyčajne určuje úroková sadzba, respektíve ročná percentuálna miera nákladov (RPMN). Tieto údaje vlastne udávajú skutočnú cenu spotrebného úveru. Nasledne sa vypočítajú splátky, ktoré sú závislé od dĺžky obdobia, na ktorú si berieme daný úver.

Výhody a nevýhody spotrebných úverov

Pomocou spotrebných úverov môžete získať peniaze na bežné nákupy. Mali by ste si však dávať pozor a svoje pôžičky riadne splácať. Dávajte si pozor na to, aby ste jeden úver nazačali hradiť druhým úverom. Človek sa tak môže veľmi ľahko dostať do špirály spotrebných úverov, z ktorej sa uniká veľmi ťažko. Ak však nakladáte so spotrebným úverom správne, tak sa jedná o veľmi šikovný a účinný nástroj, ktorý Vám výrazne uľahčí život.

Spotrebiteľské úvery v slovenských bankách

  • VÚB banka – flexipôžička na čokoľvek
  • UniCredit Bank – Bezúčelový spotrebný úver
  • OTP Banka – Ručiteľský spotrebný úver
  • Slovenská sporiteľňa – Spotrebný úver na čokoľvek
  • Volksbank Slovensko – Bezúčelový spotrebný úver
  • mBank – mPôžička Plus
  • ČSOB – Spotrebiteľský úver na bývanie alebo Bezúčelový spotrebiteľský úver
  • Tatrabanka -Bezúčelový úver TB Classic
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *