Pôžička bez registra

Online pôžička bez registra je dostupná aj pre ľudí, ktorí už majú záznam v bankovom či nebankovom registri. Problém však prichádza vtedy, keď máte exekúciu alebo insolvenciu. Samotný zápis v registri síce šance na získanie pôžičku zmenšuje, no neznamená to, že ju nedostanete. Každopádne odporúčame ešte pred podaním žiadosti o pôžičku uhradiť všetky vaše záväzky.

Pôžička bez registra

Podľa zákona musí dnes už každá spoločnosť s licenciou od národnej banky Slovenska nahliadať do registra dlžníkov. Niektoré nebankové spoločnosti Vám však pôžičku môžu schváliť – síce do registra nahliadnu, ale aj tak Vám môžu požičať. U banky je však získanie pôžičky so zápisom v registri oveľa ťažšie – pre väčšinu ľudí takmer nemožné.

Kontrola registra dlžníkov na Slovensku

Registre dlžníkov vedú záznamy o osobách, ktoré majú niekde neuhradené finančné záväzky. Najznámejšie slovenské úverové registre sú:

 • CERD (Centrálny register dlžníkov)
 • CRIF (Univerzálny register)
 • NRKI (Nebankový register klientských informácií)
 • RBUZ (Register bankových úverov a záruk)
 • SOLUS (Záujmové združenie právnických osôb)
 • SRBI (Spoločný register bankových informácií)

V týchto registroch sa teda vedú záznamy bánk, nebankových spoločnosti, telefónnych operátorov, leasingových a ďalších spoločností o klientoch (fyzických aj právnických osobách), ktorí načas nesplácajú svoje záväzky. Vedú sa v nich aj záznamy o včasnom a pravidelnom splácaní, čo Vám môže v budúcnosti pomôcť pri získaní nejakej ďalšej pôžičky.

Nebankové pôžičky bez registra

Pôžičku bez registra poskytujú prakticky iba nebankové spoločnosti alebo súkromné osoby, ktoré vám dostatočne dôverujú. Dávajte si však pozor – niektoré pôžičky od súkromných osôb môžu byť veľmi rizikové – pri nesplácaní vás môžu obrať prakticky o všetok váš majetok.

Nebanková spoločnosť vám požičia len vtedy ak jej zápis v registri nevadí. Ak ide o menšiu sumu alebo ak máte čím ručiť. V prípade ručenia je tu možnosť získať pôžičku aj bez dokladovania príjmu – je teda dostupná aj pre nezamestnaných alebo študentov. V niektorých prípadoch to môže byť aj pôžička pre cudzincov.

Podanie žiadosť o pôžičku so záznamom v registri

Väčšinou stačí keď vyplníte stručný formulár (osobné údaje, údaje o zamestnaní) a spoločnosť následne overí vašu bonitu – teda schopnosť splácať pôžičku.

Vyplnenie formulára samozrejme neznamená automatické schválenie pôžičky, ale vaše údaje spracujú a dozviete sa či máte nárok na pôžičku. Samotný proces posúdenia pôžičky prebieha pomerne rýchlo a cez pracovné dní sa môžete dozvedieť výsledok už do pár minút.

Ak vám pôžičku neschvália, tak môžete skúsiť podať žiadosť u inej spoločnosti. Treba však brať v úvahu, že nie každá spoločnosť vám povie, prečo bola vaša žiadosť zamietnutá. Ale keďže máte už záznam v registri, tak sa bude pravdepodobne týkať pravdepodobne príliš vysokej dlžnej sumy a malej možnosti zábezpeky.

Výhody

 • V prípade schválenia vašej žiadosti o pôžičku môže celý proces od vyplnenia formulára po obdržaní peňazí na účet trvať menej ako hodinu. Je to fakt rýchla pôžička.
 • Nebanková spoločnosť vie poskytnúť aj pôžičku na 30 dní, aby ste ju mali čo najskôr z krku
 • Ak u jedného poskytovateľa pôžičiek neuspejete, môžete sa okamžite obrátiť na ďalšieho
 • Nízke nároky na bonitu klienta

Nevýhody

 • Vyšší úrok oproti všetkým druhom bankových pôžičiek – zaplatíte stále viac ako pri pôžičke od banky
 • Ani v prípade pôžičky bez kontroly registra nemá žiadny klient 100% istotu schválenie svojej žiadosti
 • Treba si dávať pozor na podvodné spoločnosti

Časté otázky ohľadne pôžičiek bez registra

Je táto pôžička určená na niečo konkrétne?

Nie, ak je vaša žiadosť schválená, tak môžete s pôžičkou tohto typu robiť to, čo chcete. Nikde nevyplňujete na čo peniaze potrebujete a firma sa vás na to nepýta. Je teda na vás, či peniaze použijete na nákup vybavenia domácnosti, dovolenku, uhradenie dlhov či čokoľvek iné. Určite si to však dôkladne premyslite.

Môžem pôžičku získať aj vtedy, keď mám zápis v SOLUS a hrozí mi exekúcia?

Áno, aj vtedy máte šancu na získanie tejto pôžičky. Spoločnosti jasne deklarujú komu pôžičky poskytujú a väčšinou sú medzi nimi aj ľudia s rovnakým problémom ako máte vy. Ale šanca na získanie pôžičky je samozrejme o dosť menšia.

Čo sa stane, ak pôžičku získam a počas splácania prídem napríklad o prácu?

V takom prípade čo najskôr kontaktujte poskytovateľa pôžičky a dohodnite sa na ďalšom postupe. Určite Vám v nejakej miere vyjde v ústrety, ale je potreba komunikovať ihneď ako sa dozviete o probléme a veci neodkladať.

Som nezamestnaný študent, mám šancu na získanie pôžičky tohto typu?

Áno. A rovnako tak nezamestnaní, matky na materskej dovolenke, či dôchodcovia majú nárok na získanie pôžičky. Niektoré spoločnosti síce majú v podmienkach rozsah veku žiadateľa, ale zvyčajne nijako nevylučujú žiadnu skupinu.

Našiel som firmu poskytujúce tieto pôžičky, ale na stránkach nemá skoro žiadne informácie, čo mám robiť?

Určite bude mať na stránkach aspoň e-mailovú adresu alebo telefón, kontaktujte ju teda takto. Ale na také firmy si určite dávajte pozor a možno skúste na internete nájsť nejaké skúsenosti iných ľudí.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

2 Odpovede

 1. Potreboval by som pôžičku na nákup auta,nakoľko dochádzam do prace v zahraničí denne+ spotrebiče do domácnosti. Mam ešte nekonečnú exekúciu vo výške cca 150€

 2. Dobry den,mal by som zaujem,vazny zaujem o pozicku 5000 eur ,nakolko to potrebujeme s priatelkou velmi surne,aby sme nedosli o byt,ale sme v registri obidvaja,takze neviem ci nam budete vediet pomoct,sme zamestnany ,uz aj priatelka,takze by sme uz dokazali splacat na 18 mesiacov,samozrejme pokial sa to podari co uz vlastne aj pochybujem,uz sme skusali vsetko mozne,,dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *