Ako vybrať pôžičku na auto?

Keď máte vyhliadnuté auto a nemáte dostatok peňazí, tak vám môže pomôcť pôžička na auto. Dnes je pôžička na kúpu nového alebo jazdené auto celkom normálna vec, preto sa jej určite nijako nebráňte. Možností ako získať peniaze na auto je pomerne dosť. Nebankové spoločnosti majú zaujímavé ponuky a splátkový kalendár si navyše môžete rozložiť aj na niekoľko rokov dopredu. Vyhnete sa tak príliš vysokým splátkam, ktoré by neúmerne zaťažovali váš rodinný rozpočet. Na všetkom sa totiž dá celkom ľahko dohodnúť.

Pôžička na auto

Až 10 000 eur na auto ihneď

Stačí len chvíľka vybavovania pôžička na auto je na svete. Môžete si požičať až 10000€ (v niektorých prípadoch až 16000 €) na nové alebo jazdené auto a splácať túto sumu až osem rokov. Žiadny lízing. Úver je schválený v priebehu niekoľkých minút. Na kúpu auta od 1500€ vyššie, stačí len plnoletosť, garancia zo strany autobazáru a krátky dotazník. To je všetko. Predaj auta sa potom vybavuje doslova na počkanie. Individuálne nastavený splátkový kalendár, ktorý si navyše môžete počas splácania ešte poupraviť, aby viac vyhovoval vašim aktuálnym potrebám a možnostiam.

Banková pôžička na auto

Kúpiť si auto, ktorým budete denne jazdiť do práce je aj pre banky veľmi obľúbená pôžička. Často dnes môžete pôžičku na auto vybaviť aj vo vašej banky online z pohodlia domova.

  • Výhodný úrok, ktorý vo väčšine prípadov ani nedosahuje dvojciferné hranice.
  • Splátkový kalendár prispôsobený vašim potrebám a želaniam. Možnosť zmeny výšky splátok.
  • Možnosť predčasného splatenia zdarma, poplatkom sa vyhnete aj vedenie úverového účtu.

Avšak pozor, samozrejme nie je pôžička ako pôžička. Veľmi dôležité je v tomto smere porovnaní pôžičiek, len to vám prezradí aká je aktuálna situácia na trhu. To, že najvýhodnejšiu pôžičku dostanete vo svojej banke (teda tam, kde máte vedený osobný účet) úplne automaticky je často tvrdenie, ktorému sa nedá veriť. Radšej si preverte možnosť pôžičky aj u iných bánk. Často získate lepší úrok ako v banke, kde máte účet.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.