Krátkodobé pôžičky – rýchle a dostupné

Krátkodobá pôžička je typ pôžičky, ktorej splatnosť sa pohybuje v pomerne krátkej dobe od 1 do 4 týždňov. Je teda vhodná hlavne pred výplatou na dočasné zaplátanie rodinného rozpočtu. Ľudia túto pôžičku využívajú hlavne pri nečakaných problémoch v domácnosti ako napr. na opravy pokazeného auta, spotrebičov, vyplatenie nedoplatkov, na výdavky spojené s deťmi a podobne.

Krátkodobé pôžičky sú v poslednej dobe veľmi obľúbené hlavne pre svoju dostupnosť a rýchle vybavenie. Pri krátkodobých pôžičkách však dávajte pozor na včasné splatenie, lebo budete zbytočne platiť vysoké poplatky za neskoré splatenie pôžičky.

Kto môže získať krátkodobú pôžičku?

Pôžičku môže získať praktický každý, teda zamestnaní ľudia, študenti, ženy na MD, dôchodcovia, ale aj nezamestnaní. Spoločnosti, ktoré poskytujú krátkodobé pôžičky totiž často nepreverujú register dlžníkov a dokonca nepotrebujú ani potvrdenie o príjme od zamestnávateľa.

Ako rýchlo dostanem peniaze?

K najväčším výhodám krátkodobej pôžičky patrí to, že peniaze môžete získať už do 24 hodín. Preto sa tieto pôžičky často označujú pojmom rýchle pôžičky. Niektoré spoločnosti dokonca schvaľujú pôžičky už do pár minút od odoslania žiadosti a keď máte účet v rovnakej banke ako pôžičková spoločnosť, tak dostanete peniaze už v ten istý deň priamo na svoj účet.

Na ako dlho si môžem požičať?

Ako sme už písali, už z názvu vyplýva, že si môžete požičať len na krátku dobu, väčšinou maximálne na 5 až 31 dní. Za poplatok si však viete dĺžku splatnosti u všetkých spoločností predlžiť. Dokonca ak si budete požičiavať opakovane, tak si môžete požičať aj vyššiu sumu.

Kto poskytuje krátkodobé pôžičky?

Medzi najznámejších poskytovateľov patria spoločnosti Ferratum (do 75 eur), CreditOne (do 100 eur) a Pôžičkomat (do 500 eur). Všetky tieto spoločnosti poskytujú pôžičky vo viacerých krajinách európy, takže ich pôžičky sú overené tisíckami klientov. Klasické banky tieto krátkodobé pôžičky neposkytujú, ale ak pravidelne posielate výplatu na účet v banke, tak môžete vyskúšať požiadať o pôžičku aj vo vašej banke.

Výhody krátkodobých pôžičiek

  • rýchlosť vybavenia pôžičky (24 až 48 hodín)
  • bez poplatkov
  • aj bez preverovania registrov dlžníkov
  • bez dokladovania príjmu
  • bez ručenia
  • bez osobných stretnutí – všetko vybavíte cez internet

Nevýhody krátkodobých pôžičiek

  • krátka doba splatnosti (väčšinou od 5 do 31 dní)
  • sankcie za nesplatenie pôžičky v lehote splatnosti

Určite nezabúdajte na to, že ak potrebujete pôžičku je stále lepšie požičať si od rodiny, aby ste nemuseli platiť žiadne úroky. Vďaka pôžičkám sa totiž ľahko môžete dostať vďaka poplatkom do dlhovej pasce, a potom budete splácať ešte dlhšie ako ste si mysleli.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *