Pôžičky pre zamestnaných v skúšobnej dobe

Pôžička pre zamestnaných je dostupná takmer pre každého, kto pracuje na trvalý pracovný pomer, ale aj pre časť ľudí pracujúcich na dohodu. Banky aj nebankové spoločnosti v prípade zamestnaného žiadateľa poskytujú výhodnejšie podmienky na získanie pôžičky. 

Pôžička pre zamestnaných

Skušobná doba a pôžička?

Získať pôžičku pre zamestnaných v skušobnej dobe je dnes pomerne veľký problém. Väčšina bánk a dokonca aj nebankových spoločností totiž vyžaduje, aby ste mali trvalý pracovný pomer. Pôžičky pre zamestnaných v skušobnej dobe tak veľmi poskytovať nechcú, a preto sa tento typ pôžičiek získava pomerne ťažko. V dnešnej dobe však nič nie je nemožné, a tak sa určite nájdu aj také spoločnosti, ktoré vám bezproblémov požičajú aj keď ste práve v skušobnej dobe.

Pôžička v skušobnej dobe sa dnes získava ťažko a v situácii keď niete doložiť pravidelný a dostatočne vysoký príjem je ťažké získať u bánk aj nebankoviek. V tejto situácii nie je rozdiel medzi nezamestnaným, študentom či mamičkou na materskej dovolenke. Každá spoločnosť totiž vyžaduje aspoň čiastočné overenie schopnosti splácať pôžičku.

Dostupné pôžičky v skušobnej dobe

Na finančnom trhu sa dnes nájdú aj overené spoločnosti, ktoré vám ponúknu pôžičku aj keď ste zamestnaný iba 3 mesiace v skušobnej dobe. Pri kratšej dobe potrebujete väčšinou doložiť dostatočné finančné prevody na osobnom účte, aby si spoločnosť vedela overiť vašu schopnosť splácať. Pri týchto pôžičkách však nezabúdajte na to, že daň za to, že nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičky pre zamestancov na dohode, či pre zamestnancov v skušobnej dobe je vyšší vyšší úrok ako keby ste mali trvalé zamestnanie.

Spoločnosť si dobre overte

Vždy keď si plánujete vybaviť pôžičku v skušobnej dobe u menej známej spoločnosti, tak si ju dobre overte. Vyhľadajte rôzne recenzie či skúsenosti iných klientov, aby ste niekomu nenaleteli. Najlepšie je ak si overíte aj webovú stránku danej spoločnosti, prípadne ju navštívite na pobočke. U nás však inzerujú len spoločnosti overené množstvom klientov, a tak sa nemusíte obávať, že sa vás niekto pokúsi oklamať.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *