Pôžička bez dokladovania príjmu

Pôžička bez dokladovania príjmu je dostupná pre ľudí, ktorí aktuálne nemajú zamestnanie, ženy na materskej, dôchodcov, ale aj pre žiadateľov, ktorí z iného dôvodu nemôžu alebo nechcú preukázať svoj príjem. Tieto pôžičky bez potvrdenia výšky príjmu často využívajú aj živnostníci (SZČO), či ľudia pracujúci na dohodu.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra

Pôžičky bez doloženia príjmu (alebo tiež pôžičky bez potvrdenia príjmu) patria medzi finančné produkty poskytované nebankovými spoločnosťami. Akákoľvek banka po vás vždy chce nejaké potvrdenie príjmu a zároveň nahliada do registra dlžníkov. Toto sa pôžičky bez dokladovania príjmu väčšinou netýka, a ak áno, tak spoločnosti záznam v registri výrazne nevadí.

Žiadosť o pôžičku bez dokladovania príjmu

Väčšinou stačí vyplniť základné osobné údaje do formuláru a následne sa vám ozve spoločnosť s informáciou koľko peňazí a za akých podmienok vám môže požičať. Samotné vyplnenie takéhoto formulára ešte neznamená schválenie pôžičky.

Schvaľovací program často funguje automaticky bez zásahu človeka. Nebanková spoločnosť Vám tak v prípade zamietnutia Vašej žiadosti nie je nikdy schopná presne vysvetliť, prečo bola Vaša konkrétna žiadosť zamietnutá, ale často si to viete domyslieť.

Výhody

  • veľmi rýchle posúdenie žiadosti a veľmi rýchlý prevod peňazí na účet
  • možnosť získania aj malého obnosu peňazí so splatnosťou do 30 dní
  • pôžička bez udávania účelu – nikto sa vás nepýta ako peniaze použijete
  • kompletné vybavenie pôžičky ihneď – bez návštevy kamennej pobočky

Nevýhody

  • oproti pôžičkám bankových spoločností vyššia úroková miera – klient vo výsledku zaplatí viac
  • pri neplnení záväzkov veľké riziko vymáhania externou firmou či exekútorom
  • existencia podvodných firiem okrádajúcich ľudí – dávajte si pozor komu poskytujte osobné údaje
  • riziko neúplných, protichodných alebo zavádzajúcich informácií o pôžičke

Časté otázky ohľadne pôžičiek bez dokladovania príjmu

Na čo môžem použiť pôžičku bez dokladovania príjmov?

Na čokoľvek potrebujete. Poskytovateľ sa Vás nepýta, na čo peniaze potrebujete a ak má v ponuke potrebnú sumu a schváli vašu žiadosť, tak je využitie peňazí len na Vás.

Hrozí mi exekúcia, môžem získať pôžičku tohto typu?

Poskytovatelia pôžičiek bez dokladovania príjmu majú vždy jasne stanovené či poskytujú pôžičku aj ľuďom s exekúciou. Ak áno, máte šancu získať peniaze aj za tejto situácie.

Pôžičku už mám, ale hrozí mi, že nebudem môcť splácať včas, existuje nejaké riešenie?

Bezodkladne kontaktujte poskytovateľa a dohodnite sa s ním na ďalšom postupe. Nebanková spoločnosť nemá zvyčajne problém s predĺžením splatnosti pôžičky za nejaký poplatok. Je ale potrebné s ňou jasne komunikovať.

Som bez práce / mamička na materskej / študent, môžem získať pôžičku bez príjmu?

Áno, aj títo klienti môžu pôžičky tohto typu získať. Šanca na získanie záleží na konkrétnom poskytovateľovi. Väčšina ich ale uvádza úplne jasne, že ich pôžičky sú určené aj pre tieto typy klientov.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *