Pôžička na auto – od koho si požičať?

Ak plánujete kúpiť nové alebo ojazdené auto a chýbajú vám peniaze, tak ste na správnej stránke. Pretože u nás si môžete vybrať zo širokej ponuky pôžičiek na auto, ktoré ponúkajú bankové aj nebankové spoločnosti. Auto si teda môžete prostredníctvom pôžičky na auto až do niekoľko tisíc eur zaobstarať naozaj rýchlo a jednoducho.

Pôžička na auto

Pôžička na auto je totiž pomerne dostupná a jej výška záleží len na vás a vašich platobných schopnostiach, resp. je závislá od hodnoty auta. Ak ste zamestnaný a máte dobrý príjem, tak samozrejme dostanete vyššiu pôžičku, ale požičať si môžu aj ľudia s nižším príjmom. Banky aj nebankovky vám poskytnú pôžičku do 100% hodnoty auta a tak nepotrebujete žiadne vlastné zdroje peňazí.

Kto môže získať pôžičku na auto?

Pôžička na auto je určená prevažne pre ľudí s trvalým príjmom, teda pre zamestnancov, podnikateľov a dôchodcov. Ak teda nepatríte do tejto skupiny, tak vyskúšajte nejakú bezúčelovú pôžičku na čokoľvek, ktorú niektoré nebankové spoločnosti poskytujú aj pre nezamestnaných. Peniaze získané pomocou tejto pôžičky môžete potom využiť na ľubovoľný účel, teda kľudne aj na kúpu auta.

Koľko si môžem požičať?

Výška pôžičky závisí od toho aké auto si chcete kúpiť a od vašich finančných možností. Väčšinou sa však poskytovaná suma pohybuje do 25 000 eur.

Bankové pôžičky na auto

Najviac pôžičiek, respektíve spotrebných úverov na auto poskytujú banky. Prakticky každá slovenská banka poskytuje nejaký druh účelového úveru na auto alebo motorku, a tak vôbec nie je jednoduché vybrať si tu správny. Spotrebný úver, teda pôžičku na auto ponúka Poštová banka, Slovenská sporiteľňa, ČSOB, VÚB, Tatra banka, UniCredit, Volksbank, OTP banka alebo Prima banka.

Výhoda bánk je často aj v tom, že priamo na pobočke môžte vybaviť povinné zmluvné poistenie pre vaše auto, a tak nemusíte strácať čas s papierovačkami ohľadne PZP niekde inde.

Nebankové pôžičky na auto

V tomto smere je ponuka o niečo chudobnejšia, a tak si môžete vybrať len z ponuky spoločností GE Money a Cetelem, ktoré ponúkajú pôžičky na nové alebo ojazdené autá. Ostatné nebankové spoločnosti však ponúkajú tzv. bezúčelové pôžičky do 5000 eur a to je už celkom slušná suma na kúpu ojazdeného auta. Ak vás táto ponuka zaujala, tak si prezrite ponuku dlhodobých pôžičiek na našej stránke.

Auto na splátky

Pôžička na auto je vlastne spôsob financovania auta na splátky. Požičiate si napríklad 10 000 eur a pravidelne splácate napr. 5 rokov. Väčšina bánk má dokonca možnosť nastaviť konkrétny dátum splatnosti, a tak vám každý mesiac odíde platba z účtu automaticky. Nemusíte sa teda o nič starať.

Pôžička na auto bez dokladovania príjmu

Niektoré banky ponúkajú svojim klientom možnosť získať úver na auto aj bez dokladovania príjmu, teda bez potvrdenia o príjme, keďže majú prehľad o výške vašich transakcií na účte.

Výhody pôžičky na auto

  • jednoduché a rýchle vybavenie
  • výhodné úroky
  • majiteľom auta sa stávate okamžite
  • aj bez skúmania registrov
  • možnosť kúpiť nové auto kdekoľvek na slovensku alebo zahraničí
  • v prípade bankovej pôžičky aj bez potvrdenia o príjme

Nevýhody pôžičky na auto

  • vyššie úroky ako pri kúpe auta na leasing
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *