Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú ideálnou variantou pre klientov, ktorí nemajú stály príjem, alebo nechcú dokladovať svoju mzdu banke. Najčastejšími klientmi sú ženy na materskej dovolenke či nezamestnaní žiadatelia. Jedná sa o veľmi obľúbený produkt, avšak jeho výhody v podobe nedokladovania príjmov prebije ich cena, respektíve úroky, pretože sa tu prejavuje značná rizikovosť žiadateľov.

Nemusíte dokladovať príjmy

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú veľmi lákavé. Tieto pôžičky získate bez papierovania, bez dokladovania predchádzajúcich niekoľkých mesiacov o mzde. Nemusíte poskytovať inštitúciám žiadne iné podklady ako vaše meno a zvyčajne dva preukazy totožnosti. Administratívne je táto pôžička veľmi jednoduchá a časovo sa dá vybaviť už do 24 hodín. Všetko prebehne prakticky okamžite a peniaze sú pripisané obratom na Váš účet. Avšak za túto rýchlosť a jednoduchosť sa platia nepatrne vyššie úroky ako pri porovnateľných bankových pôžičiek s kompletným dokladováním bonity a príjmu. Pri vybavovaní pôžičiek bez dokladovania príjmu dbajte na zvýšenú opatrnosť, pretože riziko, že narazíte na nepoctivého poskytovateľa sa zvyšuje.

Klienti pôžičiek bez dokladovania príjmu

Pôžičku bez doloženia príjmu využívajú ľudia v ťažkej životnej situácii, či v situácii, keď získajú nové zamestnanie, ale nemôžu doložiť mzdu za posledné tri mesiace, pretože túto dobu trávili na pracovnom úrade. Ďalej sú tieto pôžičky vhodné aj pre dôchodcov či ženy na materskej dovolenke.

Úroková sadzba pôžičiek bez dokladovania príjmu

Dôležité je to, aby ste správne pochopili úrokovú sadzbu. Spoločnosti často lákajú na úrokovú sadzbu napríklad len niekoľko percent. Avšak pokiaľ dôkladne preštudujete zmluvu a označenie pri tejto sadzbe, môžete zistiť, že ide napríklad o mesačné úroky, takže ročne vyjde daná pôžička na desiatky percent úroku. Plus by ste mali sledovať aj ročnú percentuálnu mieru nákladov (RPMN), pretože práve v tomto čísle je udané, koľko skutočne ročne za danú pôžičku zaplatíte.

Ručenie za pôžičky bez potvrdenia o príjme

Pri nízkych sumách nepotrebujete prakticky žiadne zabezpečenie. Všetko je kryté vysokým úrokom a zmluvným vzťahom, ktorý je prakticky okamžite vymáhateľný. Pri vyšších čiastkach, kde  nastáva väčšie riziko a ani exekúcia nepomôže sa obvykle ručí treťou osobu alebo nejakým hnuteľným či nehnuteľným majetkom. Najčastejšou formou ručenia pri vysokých čiastkach je automobil či dom. Avšak pri takomto vyššom ručení sa oplatí vyskúšať iný úverový produkt, ktorý je vhodný na financovanie takého veľkého bremena.

Riziká pôžičiek bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu alebo tiež pôžičky bez potvrdenia príjmu obvykle poskytujú nebankové inštitúcie. Teda inštitúcie bez garancie zo strany Slovenskej národnej banky. Na trhu sa samozrejme pohybujú kvalitní, stabilní a dôveryhodní poskytovatelia ako Provident, Home Credit, Cofidis, Cetelem a mnoho iných.

Avšak na trhu sa pohybujú aj neseriózny poskytovatelia, ktorí majú v pláne klienta často nalákať na potenciálne výhodné podmienky. Tieto podmienky sa následne zmenia v jednostranne nevýhodnú zmluvu v neprospech dlžníka, ktorý už po podpísaní zmluvy nemá možnosť odvolania. Skrátka musí plniť podmienky, ktoré zo zmluvy vyplývajú, inak sa vystavuje riziku exekúcie.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *