Pôžička na občiansky preukaz

Nevyšiel vám rozpočet a potrebujete peniaze navyše? Známy vám tiež nevedia požičať alebo ich len do toho nechcete zaťahovať? Ak vám už nič iné nezostáva, tak si môžte požičať peniaze.

Pôžička na občiansky preukaz

Pôžička na čokoľvek cez občiansky preukaz

Ak si chcete vybaviť pôžičku na vybavenie domácnosti (spotrebiče, nábytok), požičať na darčeky alebo na dovolenku, bývanie či čokoľvek iné, tak vám často na vybavenie pôžičky postačí aj občiansky preukaz. Pôžičky na občiansky preukaz sú dnes celkom obľúbené, ale ak chcete vyššiu pôžičku, tak často potrebujete doložiť aj výšku príjmu.

Ako prebieha pôžička na občiansky?

Najprv si určte koľko peňazí vlastne potrebujete a koľko viete mesačne splácať. Potom vás spoločnosť overí cez občiansky preukaz či náhodou nie ste vedení v úverových registroch medzi neplatičmi a ak je všetko v poriadku, tak vám pôžičku na občiansky preukaz poskytne. Stačí vyplniť pár formulárov a následne dostanete peniaze priamo na účet v banke.

Môže občiansky preukaz niekto zneužiť?

Ak nahlásite stratu vášho preukazu totožnosti a niekto si zájde na neho vybaviť pôžičku, tak mu samozrejme nepožičajú. Ak teda prídete o doklady, ta to urýchlene nahláste na polícii a požiadajte o nové doklady. V bankách pôžička na zneužitý občiansky prakticky neprejde, ale problémy vám môžu narobiť nebankové spoločnosti. Preto si dávajte pozor komu poskytujete prípadné fotokópie občianskeho preukazu. V minulosti s týmto zneužívaním bolo veľa problémov, dnes už sa to stáva len výnimočne.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.