Pôžičky s najmenším úrokom

V dnešnej dobe, kde peniaze sú problémom v každej rodine, sa tešia obľube pôžičky s nízkym úrokom. Po týchto úveroch je teraz neuveriteľný dopyt, no ich získanie nie je tak ľahké. Totiž každá banka si veľmi precízne vyberá svojich zákazníkov, ktorým potom ponúkne svoje bankové úveryNebankové pôžičky sú naopak ľahko dostupné, no úrok je o dosť vyšší. Ak potrebujete pôžičku s najmenším úrokom, musíte si veľmi dôkladne prehliadať finančný trh.

Bankové úvery vo všeobecnosti ponúkajú nižšiu úrokovú mieru ako nebankové. Banky sledujú, či je váš úverový register čistý a taktiež musíte dokladovať príjem zo zamestnania. Ak splníte tieto dva dôležité faktory, banka vám rada poskytne rýchle pôžičky. Ak ste zákazníkom banky už niekoľko rokov, Váš register je čistý a vždy ste splácali peniaze do presného termínu, je možné s bankou rokovať o menšej úrokovej miere. Ak nemáte prácu a hľadáte pôžičky pre nezamestnaných, tak potom pre vás získanie pôžičky s nízkym úrokom bude veľmi obtiažne. Banky sa totiž poisťujú, že úver im splatíte bezpečne, a preto tento úver dostanú iba vybraní ľudia.

Pri hľadaní pôžičky s nízkym úverom klaďte dôraz na ukazovateľ RPMN (Ročná percentuálna miera nákladov). V tomto ukazovateli máte zohľadnené aj všetky skryté poplatky a vidíte tak presnú ročnú mieru. Minulé roky priniesla banka Zuno najlepšiu pôžičku. Zuno úvery mali úrok na hranici 7,9 % a nemenili sa. Potrebovali ste však doložiť príjem (min.300 eur) a čistý bankový register.

Nebankový úver s nízkym úrokom je veľmi ťažké nájsť. Totiž v nebankovom sektore sa väčšinou požičiavajú malé sumy, ale s vysokým úrokom. Naopak zase nepotrebujú od Vás čistý register a nepotrebujú väčšinou žiadne potvrdenia o príjme. Tieto pôžičky bez potvrdenia príjmu je ľahké získať, ale ťažšie nájsť, aby mali nízku úrokovú sadzbu.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *