Znamená svrbenie pravej ruky výhru v lotérii? Mohlo by to tak byť. Tu je návod, ako to zistiť.

Ako zistiť, čo znamená, keď vás svrbí pravá ruka alebo ľavá ruka. Môže mať táto povera pravdu?

Na svete existuje veľa povier. Jedna z nich sa týka svrbenia dlaní. Svrbenie ľavej alebo pravej ruky, ktoré niektorí ľudia nazývajú “šťastie pravej ruky”.

Táto povera spočíva v tom, že keď začnete pociťovať brnenie na pravej ruke, je to znamenie, že sa k vám blíži šťastie, konkrétne, že sa k vám blížia peniaze. Ak vás však svrbí ľavá ruka, peniaze vás opúšťajú.

Sverbenie pravej ruky - hazard

Či už je to pravda alebo nie, existujú spôsoby, ako túto poveru využiť! Poďme sa ponoriť do toho, ktoré svrbenie dlane je šťastnejšie.

Čo znamenajú svrbiace dlane (z finančného hľadiska)?

Samozrejme, treba vylučiť akýkoľvek zdravotný stav, pri ktorom vás svrbia dlane, ako je psoriáza alebo ekzém. Existuje stará povera, že keď vás svrbia dlane, znamená to, že do vášho života prichádzajú alebo odchádzajú peniaze; má to byť „tok energie“.

Svrbiaca ľavá dlaň znamená peniaze, ktoré treba vyplatiť, zatiaľ čo svrbiaca pravá dlaň sú prichádzajúce peniaze.

Verdikt? Či už veríte na „šťastnú pravú ruku“ alebo nie, je len na vás – ale čo keď vás svrbí ľavá ruka?

Svrbenie pravej ruky?

Funguje to takto vždy? Nie! Niekedy to môže znamenať, že peniaze odchádzajú. Niektorí diskutujú, ktorá ruka je šťastím v závislosti od pohlavia; muž alebo žena. Naproti tomu niektoré kultúrne a náboženské učenia uvádzajú opak.

Napríklad v Indii bohyňa Lakshmi sídli po pravej ruke. Je bohyňou bohatstva, bohatstva, moci, krásy a prosperity. Hinduisti teda veria, že keď vás svrbí ľavá ruka (žena), opúšťa vás. Takže keď je pravá ruka tá šťastná, je to ruka, s ktorou si vymieňate peniaze. S mužmi je to naopak.

Opäť to všetko závisí od vášho systému viery alebo povery!

Čo to znamená, keď vás svrbí ľavá ruka?

Náš svet je jedným z protikladov. Teplý vs. studený, nízky vs. vysoký. V prípade svrbenia dlaní, ak pravou rukou prichádzajú peniaze, potom svrbenie ľavej ruky znamená, že peniaze odchádzajú.

Nie je to všetko skaza a pochmúrnosť; môže to byť také jednoduché ako splatnosť faktúry. Nemusí to znamenať finančný prepad a budete bez peňazí. Aspoň dúfam, že nie – držím vám palce!

Niektorí hovoria, že to môžete zastaviť, ak položíte svrbivú dlaň na kus dreva (to znamená „dotknete sa dreva“). V niektorých tradíciách sa dotyk dreva považuje za spôsob prenosu zlej energie, ktorá spôsobuje svrbenie.

Ak vás svrbí ľavá ruka, možno budete chcieť urobiť dodatočné opatrenia…

 • Vyhnite sa akémukoľvek hazardu.
 • Vyhnite sa veľkým peňažným pohybom, ako je investovanie alebo nákup veľkých položiek lístkov (dom, auto atď.).
 • Buďte si veľmi vedomí ľudí, ktorí vás môžu chcieť využiť – podvodníkov.
 • Skontrolujte si papiere, zabudli ste zaplatiť účet? Zaplaťte to teraz a zavolajte na zákaznícky servis, aby ste zistili, či môžete vrátiť poplatky po splatnosti alebo dodatočné poplatky.
 • Nechoďte na žiadne výlety – zostaňte blízko domova.
 • Zabezpečte svoje prihlasovacie meno a heslo k účtu.

Niektoré kultúry opäť veria, že pravidlo, že svrbenie ruky prináša šťastie, je opačné v závislosti od toho, či ste muž alebo žena. Alebo niektorí ľudia veria, že to závisí len od vás a vášho individuálneho systému viery. Alebo z vašich skúseností z minulosti.

Ako sa začala táto myšlienka svrbenia dlaní?

Tento pojem existuje už stovky rokov. Počiatky tohto konceptu možno hľadať u Sasov a Keltov v Európe počas predkresťanskej éry. Podľa ich presvedčenia by trenie kože o striebro vyliečilo takmer všetky neduhy. V dôsledku toho si ich obtierali o striebro vždy, keď ich svrbeli dlane.

V priebehu rokov sa táto viera zmenila na poveru, že svrbí dlaň znamená, že sa k vám blíži striebro.

Neskôr sa konceptu chopili rómski veštci, ktorí ho pretavili do podoby, akú poznáme dnes. Viera, že len pravá ruka svrbí, že sa dajú nájsť peniaze, je odvodená od vešteckých zvykov Rómov.

Chcete čo najlepšie využiť svrbivú dlaň?

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste využili túto poveru, ak je to niečo, čomu veríte. Jedným zo spôsobov je natiahnuť pravú ruku, dlaň nahor a predstaviť si peniaze, ktoré vám prichádzajú do ruky.

Môžete tiež povedať modlitbu alebo afirmáciu s prosbou o bohatstvo a prosperitu.

Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť, je získať nejaké vrecká zeleného čaju. Vezmite si jeden a vložte ho do pravého vrecka, aby sa bohatstvo dostalo do vášho života, alebo zvyšok rozdajte ako darček. Týmto spôsobom nielen šírite šťastie, ale ho aj dostávate!

Zrejmý spôsob, ako čo najlepšie využiť svrbivú ruku, je kúpiť si loto. Áno, svrbenie pravej ruky – čas v lotérii!

Svrbenie pravej ruky – čas na lotériu?

Zatiaľ čo som proti hazardu ako celku kvôli jeho návykovým vlastnostiam (a že môže zničiť životy ľudí). Nebránim sa tomu, aby sme si každú chvíľu užili trochu zábavy. Pokiaľ viete a plne chápete, že nevyhráte. Ako znie vyhlásenie: „Malo by sa hrať len na zábavné účely.“

Napríklad pravdepodobnosť na výhru v Eurojackpote je 1:139 miliónom. Tie pravdepodobnosti na výhru v lotérii sú fakt malé. Môžete is ich pozrieť na stránke Tiposu.

Ale čo keby ste mohli vyhrať? Je zábavné snívať o tom, čo by ste urobili s výhrou. Niekto by si kúpil dom s bazénom, iný by cestoval po svete, niekto by si kúpil auto, možností je veľa.

Teraz, ak vyhráte, buďme tu múdri. V závislosti od toho, koľko vyhráte, by ste mali utrácať 5-10% z týchto peňazí. Vážne, toto sa vám už asi nestane; žiť to len trochu. Potom by ste sa mali pozrieť na splatenie svojho dlhu a pozrieť sa na niekoľko šikovných vecí, na ktoré si ľudia šetria a ktoré teraz možno budete môcť zaplatiť v hotovosti!

Existujú nejaké oficiálne prípady svrbiacej dlane, ktorá prináša peniaze?

Áno a nie, opäť ide o osobné presvedčenie. Ale pre zábavu, niektorí ľudia prisahajú, že ich svrbí ľavá ruka v lotérii. Pár ich naozaj bolo v správach. Asi najznámejšia je Brooklynská babička Mary Shammasová, ktorá bola v autobuse, keď ju začala svrbieť ľavá dlaň. 73-ročná babička, si spomenula na starú poveru, že svrbiaca ľavá dlaň znamená, že peniaze sú na ceste, tak si po ceste z autobusu kúpila si žreb do lotérie. Nasledujúci utorok vyhrala jackpot 64 miliónov dolárov.

Samozrejme, neexistuje žiadna záruka, že to bude fungovať. Podľa môjho osobného presvedčenia je to viac o zábave. Ale ak to funguje, rozhodne chcem, aby ste mi dali vedieť a poslali nejaký príspevok.

Pravda o poverách

Podľa prieskum „jeden z 10 ľudí hovorí (9%), že je „veľmi poverčivý“, zatiaľ čo ďalších 20 percent sa považuje za „trochu poverčivých“.

Podľa iného prieskumu spoločnosti Gallup „Jedno percento respondentov sa priznalo, že sú veľmi poverčiví, 24 % do istej miery, 28 % nie veľmi a 47 % vôbec nie.“

To siaha od viery v smolu v piatok 13. Nerád to priznávam (ale nie som si istý prečo). Ale tiež som trošku poverčivý.

Pravda o poverách je teda taká, či im veríte alebo nie. Zažili ste osobne niečo, čo z vás urobilo veriaceho? No, ak by som raz chcel, aby bola povera pravdivá, je to so svrbiacou pravou dlaňou.

Ďalšie povery o šťastí

 • Ak v dome uvidíte pavúka, znamená to, že čoskoro príde veľa šťastia. Vidíš niečo čierne? Pre ostatných to môže znamenať zlé veci, ale pre vás osobne to vždy prinesie dobré správy! (Niektoré zdroje hovoria, že to musí byť hnedý pavúk alebo byť vo vrecku).
 • Gréci veria, že ak rozlejete kávu, budete čoskoro bohatí.
 • Kto môže zabudnúť na klasickú podkovu? Hovorí sa, že prináša šťastie, keď visí nad dverami.
 • Ak v čínskej kultúre položíte kabelku na zem, je to prejav neúcty k vašim peniazom (len si tam koledujete o problémy).
 • Alebo keď vás opúšťajú peniaze, v dobrom slova zmysle je tu studňa prianí. Vhodíte peniaze a požiadate o želanie. Ale nemôžete nikomu povedať, čo to je, inak sa to nesplní.
 • Osmička bola dlho považovaná za najšťastnejšie číslo v čínskej kultúre. Pri výslovnosti „Ba“ v čínštine znie číslo 8 podobne ako slovo „Fa“, čo znamená zarobiť bohatstvo. Obsahuje významy prosperity a úspechu.
 • Ak pri pohľade na padajúcu hviezdu poviete „peniaze“, prinesie vám to bohatstvo a bohatstvo.

Čo hovorí Biblia o šťastí a rukách?

Niekoľko veršov by sa dalo interpretovať ako „veľa šťastia“ a súvisiace s rukou. Úplná transparentnosť – nie som nábožensky založený človek, takže v žiadnom prípade nie som odborník.

Ale keď ty dávaš al­mužnu, nech ne­vie tvoja ľavica, čo robí tvoja pravica” – Matúš 6:3

Mohli by ste predpokladať, že pravá ruka dáva a ľavá prijíma; Iný priechod však možno považovať za pravú ruku, ktorá je prosperujúca.

 “Lebo ja som Pán, tvoj Boh, čo ťa za pravicu držím, ktorý ti hovorím: „Neboj sa, ja ti pomáham.“ – Izaiáš 41:13

Čo môže znamenať svrbenie dlaní z lekárskeho hľadiska?

Keď vás svrbí dlaň, môže to byť príznak vážnejšieho problému, ako je ochorenie pečene, cukrovka alebo problémy so štítnou žľazou. Nepredpokladajme teda automaticky, že ide len o šťastie. Istota je istota.

Ak spolu so svrbením dlaní pociťujete aj iné príznaky, ihneď navštívte svojho lekára, aby ste vylúčili akékoľvek základné zdravotné ťažkosti. Svrbiaca dlaň znamenať množstvo stavov, ako napríklad…

 • Ekzém rúk – odhadom 8% ľudí môže mať ekzém na rukách, ktorý spôsobuje silné svrbenie.
 • Alergické reakcie – Svrbiace dlane sú niekedy výsledkom opakovaného vystavenia sa dráždivej alebo chemickej látke, ktorá nakoniec vedie k alergickej reakcii. Toto sa nazýva kontaktná dermatitída. Alergická reakcia sa môže objaviť 48 až 96 hodín po kontakte s alergénom.
 • Diabetes – Keď má človek cukrovku, príliš vysoká hladina cukru v krvi môže spôsobiť suchú pokožku, ktorá tiež pociťuje svrbenie.
 • Reakcia na lieky – Keď má človek miernu alergickú reakciu na nový liek, histamínové reakcie v tele môžu spôsobiť svrbenie kože.
 • Cirhóza – Autoimunitná porucha nazývaná primárna biliárna cholangitída (PBC) môže spôsobiť svrbivé, škvrnité dlane. PBC ovplyvňuje žlčové cesty, ktoré spájajú pečeň so žalúdkom. Žlč, ktorá sa pohybuje medzi týmito dvoma orgánmi, sa hromadí v pečeni, čo spôsobuje poškodenie a zjazvenie.
 • Poruchy nervov – Poškodenie nervov rúk v dôsledku stavov, ako je cukrovka, môže niekedy spôsobiť svrbenie dlaní. Iné dysfunkcie nervov ruky môžu mať podobné účinky, vrátane syndrómu karpálneho tunela.

Ako si pomôcť so svrbením dlaní – čo robiť, keď si myslíte, že je to medicínske

 • Pite viac vody – V ideálnom prípade by ste mali vypiť asi 8 pohárov denne – všeobecne povedané (viac, ak ste na vyššej/väčšej strane). Ako keď je vaša pokožka dehydrovaná, napína sa a môže svrbieť.
 • Používajte pleťovú vodu – Budete chcieť pleťovú vodu bez parfumácie, ktorá je šetrná k pokožke, aby zabránila strate vlhkosti. 
 • Umývajte v teplej vode – Z hygienických dôvodov sa odporúča horúca voda, ktorá pomáha zmyť baktérie. Horúca voda však môže pokožku veľmi vysušiť; skúste trochu otočiť, aby sa zohrialo.
 • Navštívte dermatológa – Ak ste vyskúšali „všetko“, potom zvážte stretnutie s dermatológom, ktorý vám pomôže diagnostikovať, čo sa deje. Môžu vám pomôcť s vecami, ako je zistiť, či máte nejaké alergie alebo citlivú pokožku na produkty.

Časté otázky o svrbení rúk

Čo znamená svrbenie pravej ruky? (ak ste žena)

Niektoré náboženstva veria, že ak ste žena a svrbí vás pravá ruka, opúšťa vás prosperita.

Význam svrbenia pravej ruky? (ak si muž)

Ak ste muž, svrbenie pravej ruky znamená, že k vám prichádza šťastie.

Svrbí ľavá ruka – blíži sa výhra v lotérii?

Ak vás svrbí ľavá ruka, mnohí veria, že by ste si mali ísť kúpiť žreb do lotérie, pretože to znamená, že budete mať veľa šťastia, pokiaľ ide o peniaze. Ak máte pár eur nazvyš, choďte do toho a zabavte sa; ale neberte to príliš vážne.

Čo si k tomu môžeme povedať záverom?

Existuje nekonečné množstvo povier, ktoré ľudia na celom svete používajú, aby sa pokúsili ovládať svoj majetok alebo budúcnosť. Čomu sa rozhodnete veriť? Čo vám dáva pocit šťastia? A ak vás svrbí pravá ruka, budete v dobrej spoločnosti, nákup žrebu do lotérie môže byť v poriadku. Ale možno vás má svrbieť ľavá ruka.

Všetky z povier majú niečo spoločné: musíte byť otvorení prijať šťastie, aby sa niečo stalo. Budete musieť konať a prijať to, čo vám príde do cesty.

Ale čo keď neveríte, že vás svrbí pravá dlaň? No, stále by som bol opatrný; netreba bezdôvodne urážať žiadnych bohov alebo božstvá. Takže hrajte na istotu, buďte úctivý a verte tomu aspoň trochu.

5/5 - (1 vote)
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *