Pôžička cez internet – kde si môžem požičať?

Ako potrebujete rýchlo, jednoducho a hlavne výhodne získať peniaze, tak vás určite zaujme veľmi obľúbená pôžička cez internet. Ponúkajú ju bankové aj nebankové spoločnosti a získať ju môže takmer každý od zamestnaných cez dôchodcov až po ženy na materskej a nezamestnaných.

Pôžička cez internet

O pôžičky cez internet je však záujem hlavne preto, že sa dajú vybaviť online, teda priamo pohodlia vášho domova. Nemusíte nikam chodiť a čakať v radoch kým vám poskytnú, prípadne neposkytnú pôžičku. Stačí vyplniť a odoslať formulár cez internet. O všetko ostatné sa postará poskytovateľ pôžičky.

Kto poskytuje pôžičky cez internet?

Na našom trhu dnes poskytujú pôžičky cez internet bankové aj nebankové spoločnosti. Vybrať si teda môžete podľa toho ako rýchlo potrebujete peniaze a a koľko potrebujtete. Najrýchlejšie a najľahšie získate krátkodobú pôžičku do 200 eur od spoločností Ferratum, Credit One alebo Pôžičkomat. Ak však potrebujete požičať vyššiu sumu, tak si pozrite ponuku dlhodobých pôžičiek na našej stránke, kde nájdete pôžičky až do 25 000 eur. Medzi najobľúbenejšie dlhodobé pôžičky patrí nebanková spoločnosť Profi Credit, ktorá poskytuje pôžičky do 3000 eur.

Pre koho je učená pôžička cez internet?

Pôžičku cez internet môžu dostať osoby staršie ako 18 rokov s pravidelným príjmom, v prípade menšej čiastky aj ľudia bez zamestnania. Pôžička je teda určená pre zamestnaných, podnikateľov (živnostíkov), ženy na md, dôchodcov (starobných, výsluhových, invalidných, vdoveckých)  ale aj pre osoby v domácnosti a nezamestnaných ľudí.

Ako mám vybaviť pôžičku cez internet?

Získanie pôžičky cez internet je naozaj jednoduché. Stačí ak si vyberiete typ pôžičky podľa dĺžky splácania, teda či potrebujete peniaze len na pár dní, teda krátkodobú pôžičku (20 až 200 €) alebo na viac dní, teda dlhodobú pôžičku (100 až 25 000 €).

Následne si stačí vybrať spoločnosť, od ktorej si chcete požičať a vyplniť formulár, v ktorom uvediete požadovanú výšku pôžičky a osobné údaje (pri niektorých pôžičkách uvádzate aj výšku príjmu). Po odoslaní tohto formuláru vás kontaktuje zástupca banky alebo nebankovej spoločnosti a preberie s vami všetky podmienky pôžičky.

Ak ste sa rozhodli, že s podmienkami súhlasíte, tak dohodnete stretnutie a podpíšete zmluvu o pôžičke. PS: Väčšina internetových pôžičiek sa dá získať aj bez osobného kontaktu – všetky krátkodobé pôžičky, ale aj dlhodobé pôžičky, pri ktorých odosielate podpísanú zmluvu poštou.

Koľko si môžem požičať?

Výška pôžičky závisí hlavne od výšky vášho príjmu. Na našej stránke nájdete dostupné pôžičky od 20 eur do 25 000 eur. Je len na vás koľko si práve potrebujete požičať.

Kedy dostanem peniaze?

Pôžičky cez internet sa často označujú aj ako “rýchle pôžičky”, peniaze teda dostanete prakticky ihneď – väčšinou už do 24 hodín od schválenia pôžičky. Pričom schválenie často prebehne už do niekoľkých minút od podania žiadosti o pôžičku cez internetový formulár na našej stránke.

Na čo je pôžička určená?

V dnešnej dobe je väčšina pôžičiek na internete bezúčelová a preto sa označujú pojmom “pôžičky na čokoľvek”. Požičané peniaze teda môžete použiť na dovolenku, na kúpu domácich spotrebičov či elektroniky, vyplatenie účtov a faktúr, kúpu auta, ale aj nábytku. Je prakticky len na vás ako získané peniaze využijete.

Pôžičky cez internet sú bezpečné

Vzhľadom na to, že si cez internet viete porovnať prakticky všetky klady a zápory pôžičiek, tak sa naozaj nemusíte ničoho obávať. Všetky spoločnosti totiž majú zmluvy na internete a sú overené tisíckami ľudí, ktorí sú už v minulosti požičiavali.

Výhody pôžičiek cez internet:

  • rýchle vybavenie pôžičky cez internet – už do pár minút
  • okamžité posúdenie žiadosti o pôžičku
  • minimum papierovania, takmer bez dokladovania – stačí vyplniť online formulár
  • aj bez skúmania registra
  • bez poplatkov za schválenie pôžičky
  • bezúčelová pôžička na čokoľvek
  • bez ručenia alebo ručiteľa
  • v niektorých prípadoch aj bez potvrdenia o príjme
  • peniaze sú poskytované v hotovosti ale aj prevodom na účet
Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *