Pôžička na zmenku

Pôžička na zmenku je riešením pre tých, ktorí chcú mať určitú formu zabezpečenia pôžičky, ale nechcú riešiť zdĺhavé a zložité zmluvy. Pôžička na zmenku funguje zvyčajne tak, že je vyplácaná priamo na ruku žiadateľovi, takže nemusí na nič čakať. Pri prvej schôdzke je celá transakcia vyriešená a vy môžete odísť priamo s peniazmi.

Pôžička na zmenku

Rýchle a jednoduché požičanie peňazí

Pôžičky na zmenku fungujú ako veľmi efektívny, rýchly a hlavne bezpečný spôsob získania peňazí bez nutnosti zostavovať zložitú zmluvu, ktorá môže mať celú radu právnych či morálnych nedostatkov. To u zmenky nehrozí.

Pôžička na zmenku musí splniť iba niekoľko zákonom stanovených požiadaviek. Nič zložité, všetko je jasné a prehľadné. Záväzky aj pohľadávky oboch strán sú na zmenke jasne definované, takže nie je pochýb o tom, kto, kedy a koľko má komu zaplatiť. A to je úplne zásadná výhoda pôžičky na zmenku, že je z nej všetko hneď od začiatku až do konca úplne jasné.

Pôžička na zmenku od súkromnej osoby

Pôžičky na zmenku od súkromných osôb sú vhodné pre klientov, ktorí majú záznamy v registroch a nedokážu uspieť ani v nebankovom sektore. Pôžičky na zmenku môžu využiť ľudia, ktorí nedokážu preukázať svoj príjem.

Mnoho poskytovateľov nebankových pôžičiek na zmenku vám ponúkne, že sa dostaví až k vám domov, kde môžete žiadosť o pôžičku vybaviť a spolu s ňou sa dohovoriť aj na ďalších záležitostiach. V tomto prípade peniaze dostanete pravdepodobne na ruku. Môžete si ich však nechať aj zaslať na bankový účet.

Pôžička na zmenku od firmy

Pôžičky na zmenku sú vhodné pre každého, kto nemá inak čas na osobné stretnutie. Ak vám v spoločnosti tvrdia: prídeme, rozhodne ich ponuku neodmietajte. Na zmenku vám môžu poskytnúť účelovú aj neúčelovú pôžičku a doloženie príjmu väčšinou nie je potrebné. Všetko je ideálne dohovoriť až na osobnej schôdzke.

Ponuka pôžičiek na zmenku

Pozrite si ponuky pôžičiek, pri ktorých za požičanie peňazí ručíte zmenkou. Teda listinou, resp. cenným papierom, ktorý vás zaväzuje vrátiť požičanú sumu do dátumu uvedeného na zmenke. Túto formu pôžičky ponúkajú najmä súkromné osoby a nebankové spoločnosti v inzerátoch typu “požičiam peniaze na zmenku”.

Výhody

  • bez zbytočného papierovania
  • bez preukazovania príjmu
  • bez ručiteľa a zástavy alebo ručenia
  • bez poplatkov vopred

Nevýhody

  • vyššie úroky
  • dlh je oveľa jednoduchšie vymáhateľný – často sa ručí aj celým svojim majetkom

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *