Pôžička pre nezamestnaných – kde ju dostanem?

Potrebujete požičať, ale práve nemáte žiadnu prácu, a tak nemôžete k žiadosti o pôžičku doložiť potvrdenie o príjme? Ak áno, tak ste na správnom mieste, lebo u nás nájdete dostupné pôžičky pre nezamestnaných.

Pôžička pre nezamestnaných - tipy

Práve tento druh pôžičiek v dobe zvyšujúcej sa nezamestnanosti patrí medzi najvyhľadávanejšie finančné produkty na internete. Špecializované pôžičky pre nezamestnaných vyhľadávajú často aj ženy na materskej alebo študenti, ktorí taktiež nevedia preukázať svoj príjem. Ale vyhľadávajú ich aj ľudia so záznamom v registroch dlžníkov, pretože sú často dostupné aj bez skúmania registra.

Ktoré spoločnosti poskytujú pôžičky pre nezamestnaných?

Pôžičky pre nezamestnaných ponúkajú hlavne nebankové spoločnosti, pričom medzi najobľúbenejšie formy požičiavania patria. tzv. krátkodobé pôžičky (Pôžičkomat, Ferratum, CreditONE). Pomocou týchto pôžičiek môžete získať 20 až 200 eur na dobu 14 až 30 dní. Sú preto vhodné hlavne vtedy ak viete, že do tejto krátkej doby budete môcť splatiť pôžičku. Ak si chcete požičať na dlhšiu dobu, prípadne viac peňazí, tak môžete požiadať o pôžičku od spoločnosti Provident, ktorá taktiež ponúka pôžičky aj pre nezamestnaných. Ak máte nehnuteľnosť, tak môžete využiť pôžičku Úver4you, pomocou ktorej môžete získať až 30 000 eur.

Ako môžem získať pôžičku pre nezamestnaných?

Pôžičku pre nezamestnaných môžete vybaviť online, teda cez internet ale aj cez telefón či sms. Pričom ľudia v dnešnej dobe najviac využívajú na vybavenie pôžičky internet. Pre vybavenie totiž stačí vyplniť krátky online formulár a počkať, kým vám zatelefonuje obchodný zástupca spoločnosti, ktorý s vami preberie všetky detaily pôžičky. Zároveň vám oznámi či bola pôžička schválená a ak áno, tak vám povie aj kedy dostanete peniaze.

Koľko si môžem požičať?

Výška pôžičky sa pohybuje väčšinou od 20 do 1000 eur, pričom vyššie sumy môžete získať iba ak máte čím ručiť. Na našej stránke však prezentujeme iba tie spoločnosti, ktoré ponúkajú pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia. A preto vám odporúčame dôkladne zvážiť svoju schopnosť splácať pôžičku a zbytočne neriskovať ručením nehnuteľnosťou, autom alebo zmenkou, keď ste už aj tak v horšej finančnej situácii .Ak potrebujete viac peňazí, tak radšej skúste nájsť novú prácu, ktorá vám pomôže vyriešiť vaše finančné problémy.

Kedy dostanem peniaze?

Rýchlosť pôžičky závisí hlavne od konkrétneho poskytovateľa, väčšinou sa však dá pôžička pre nezamestnaných vybaviť do niekoľkých hodín – často máte peniaze na účte do 24 hodín. Niektoré spoločnosti dokonca vedia vybaviť pôžičku a odoslať peniaze už do pár minút  (napr. Pôžičkomat), a preto sa tento druh pôžičky často nazýva aj rýchla pôžička alebo pôžička ihneď.

Na čo si nezamestnaní ľudia najviac požičiavajú?

Nezamestnaní ľudia najčastejšie potrebujú požičať na nečakané výdaje v domácnosti alebo zaplatenie faktúr. Dnes už však pôžička pre nezamestnaných môže slúžiť aj na tzv. na nový začiatok – teda napr. na rekvalifikačný kurz, na začiatok podnikania alebo na zaplatenie pracovnej agentúre za sprostredkovanie práce v zahraničí.

Výhody pôžičiek pre nezamestnaných

  • bez ručenia alebo ručiteľa
  • dostupnosť – bez dokladovania príjmu
  • možnosť vybaviť pôžičku online – cez internet
  • rýchle získanie peňazí – často do 24 hodín
  • dostupné aj bez skúmania registra dlžníkov
  • bez poplatkov za vybavenie pôžičky

Nevýhody pôžičiek pre nezamestnaných

  • vyššie úroky ako u bankových pôžičiek
  • iba na menšie sumy

Najobľúbenejší poskytovatelia pôžičiek pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných teda ponúkajú najmä nebankové spoločnosti ako Profi Credit, CreditONE, Ferratum, SMS Credits alebo Pôžičkomat. Banky tieto pôžičky veľmi poskytovať nechcú, výnimkou však môže byť ak máte v niektorej banke účet už dlhšiu dobu a v minulosti ste pravidelne preukazovali na účet svoj príjem.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *