Pôžičky bez potvrdenia o príjme

Pôžičky bez potvrdenia o príjme sú určené prevažne nezamestnaným osobám, dôchodcom alebo mamičkám na materských dovolenkách, teda osobám ktoré nie sú schopné doložiť potvrdenie o výške pravidelného mesačného príjmu. Práve potvrdenie príjmu je dokumentom, ktorý potrebujete pre získanie pôžičky alebo úveru u väčšiny bankových inštitúcií. Niet preto divu, že pôžičky, pri ktorých sa nevyžaduje toto potvrdenie o príjmoch sú typickou špecialitou nebankových spoločností. Tieto inštitúcie požadujú od klienta iba schopnosť splácať a možnosť ručenia, ale táto výhoda je na druhej strane vykúpená podstatne vyššou úrokovou sadzbou a RPMN ako pri iných typoch úverov.

Ručenie a úrokové sadzby pôžičiek bez potvrdenia o príjme

Je úplne logické, že ak po klientovi inštitúcia nevyžaduje potvrdenie o príjmoch, bude sa musieť proti neplatičom zabezpečiť iným spôsobom. Pri väčšej finančnej čiastke potrebujete ručenie. V prvom rade samozrejme ide o klasické ručenie, teda zástavu nehnuteľnosti, ďalej sa dá ručiť zmenkou alebo inými hnuteľnými statkami.

Úroková miera pri tomto type úverového produktu sa určuje podľa niekoľkých faktorov. Jedným z nich je veľkosť finančného obnosu a platí čím viac peňazí tým väčší úrok. Čím vyššia je doba splcania, tým vyšší je úrok. V prípade že si klient vezme najvyššiu možnú pôžičku na najdlhšiu možnú dobu splatnosti, tak požičanú sumu spravidla preplatí o 50% až o 100% jej prvotnej hodnoty.

Bezúčelová pôžička bez potvrdenia o príjme

Pôžička bez potvrdenia o príjme je bezúčelová pôžička, spoločnosť teda nebude požadovať preukázanie účelu, za akým si klient pôžičku vybavuje a ten potom môže financie využiť prakticky na čokoľvek (nákup tovaru, splatenie dlhov, vyplatenie exekúcie). Ďalšou obrovskou výhodou a zároveň nevýhodou tohto produktu je veľmi jednoduché a rýchle vybavenie. Pôžičku si môžete vybaviť prostredníctvom telefónu alebo internetových stránok a peniaze dostanete na svoj účet väčšinou do 24 hodín.

Koľko si môžem požičať?

Minimálna aj maximálna možná výška požičanej sumy sa odvíja od typu nebankovej spoločnosti a od špecifík produktu, ktorými je definovaný. Ako už bolo povedané, v prípade že klient nemieni požičanú sumu zaručiť zástavou nehnuteľnosti (zmenky, autá a pod) tak sa maximálna možná suma pohybuje okolo 100 až 1500 eur. V prípade ručenia nehnuteľnosťou sa minimálna čiastka pohybuje okolo 1000 eur. a maximálna až okolo 100 000 eur.

Hoci spoločnosti nevyžadujú doloženie potvrdenia o príjmoch, niektoré vám pôžičku nepokytnú v prípade, že máte záznam v bankovom registri.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *