Zamestnanecká pôžička – peniaze pre zamestnanca

V prípade, že máte záujem o zamestnaneckú pôžičku, tak by ste mali mať u firmy, ktorú žiadate o pôžičku trvalý pracovný pomer. Niektoré firmy poskytujú takéto pôžičky aj pre ľudí, ktorí pre nich pracovali a aktuálne už sú na starobnom alebo invalidnom dôchodku. O pôžičku pre zamestnanca môže požiadať aj osoba, ktorá poberá rodičovský príspevok, pretože aj to je pravidelný príjem, ktorý sa dá preukázať pri žiadosti o pôžičku.

Zamestnanecká pôžička

Aké sú podmienky na získanie zamestnaneckej pôžičky?

Okrem pravidelného príjmu, ktorý slúži na splácanie, musíte spĺňať aj iné podmienky. Zamestnaneckú pôžičku môžete dostať v prípade, že máte trvalý pobyt na území slovenskej republiky a máte osemnásť rokov. Pravdou je, že je tu trochu obmedzená vrchná hranica, pretože ľudia, ktorí sú starší ako sedemdesiat rokov, musia mať niekoho, kto by za ich požičané peniaze ručiť.

Dostupná pôžička bez poplatkov

Veľkou výhodou je to, že túto pôžičku dostanete bez toho, aby ste museli platiť zbytočné poplatky. A tiež je tu pomerne veľké rozmedzie požičanej sumy, takže si môžete požičať v rozmedzí 300 až 10 000€ bez toho, aby ste uviedli dôvod požičania peňazí. Ako dlho budete peniaze splácať závisí na tom akú sumu ste si vybrali. Pôžičku môžete splácať rok, ale aj 5 rokov. Zamestnanecká pôžička sa spláca každý mesiac v rovnakej hodnote a väčšinou len prevodom z vášho bankového účtu, kde vám tiež prídu požičané peniaze.

Výhody zamestnaneckej pôžičky

Práve to, že nikoho nezaujíma, na čo peniaze využijete je jednou veľkou výhodou a hlavne pocit slobody pretože môžete s peniazmi nakladať tak ako sa vám zachce. Navyše ak budete usilovne plniť splátkový kalendár a teda nebudete meškať so splátkami, tak môžete získať nárok na poskytnutie ďalších peňazí ešte počas čerpania pôžičky.

Ako požiadať o pôžičku?

Ak sa vám zamestnanecká pôžička zapáčila a myslíte si, že je pre vás vhodná, tak môžete zájsť do banky a požiadať o pôžičku. Stačí vám na to občiansky preukaz potvrdenie o tom, že máte pravidelný príjem. Potvrdenie o príjme získate od zamestnávateľa, prípadne môžete predložiť aj výmer dôchodku či potvrdenie o rodičovskej podpore a podobne. Následne sa vam v banke preberú koľko si môežete požičať a koľko budete mesačne splácať.

Ivan Kudroč

Ivan Kudroč

Redaktor portálu xPozicky.sk. Vyštudoval ekonomickú univerzitu a zaujíma sa o rôzne finančné produkty, makroekonomiku, spotrebiteľské správanie a investovanie. Rád trávi čas s rodinou a priateľmi a okrem toho píše pre viacero internetových magazínov o bývaní alebo cestovaní.